Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS dėlioja 2017 m. strateginį planą
2017-01-27

Vakar, sausio 26 d., vyko pirmoji Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) strateginio planavimo sesijos dalis. NPPSS valdyba, taryba, administracija, šakinių profesinių sąjungų tarybos nariai, atstovai ir renginio svečiai diskutavo apie žiniasklaidos veikimo pobūdį, pasikeitusią politinę aplinką, atsinaujinančias grėsmes Lietuvai, iššūkius teisėsaugos bendruomenei, profesinių sąjungų įtaką ir aptarė praėjusių metų darbus.

 

Žurnalistas, „Žinių radijo“ laidų vedėjas Aurimas Perednis teigė, kad profesinės sąjungos turi tris „sąjungininkus“: skaitlingumą (profesinės sąjungos narių skaičių), viešumą (viešą problemų kėlimą) ir teisės nuostatas, kurių būtina laikytis ginant savo narių teises.

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas susitikime kvietė tiek profesines sąjungas, tiek visas Vidaus reikalų ministerijai pavaldžias įstaigas kelti sau naujus tikslus. Anot jo, „Programa 1000“ jau nebėra tikslas, tai tik priemonė. Tuo tarpu profesinės sąjungos, V. Bako nuomone, pokyčių laikotarpiu turi ir toliau aktyviai ginti savo narius, stebėti vykstančius procesus ir nedelsiant reaguoti, jei pastebimi nukrypimai nuo plano ar pokyčių įgyvendinimas stringa dėl tam tikrų priežasčių.

NPPSS vadovas Vladimir Banel sakė, kad 2016-ieji buvo ypatingi, visų pirma, tuo, kad po rinkimų pasikeitė politinė aplinka, ji tapo gerokai palankesnė teisėtvarkos sistemai.

„Savo ruožtu NPPSS 2016-aisiais teikė siūlymus Vidaus tarnybos statutui, Vidaus tarnybos įstatymui, Darbo kodeksui, valstybės biudžetui. Dėl Vadovybės apsaugos departamento noro apriboti pareigūnų teises kreipėmės ir į Europos pareigūnų bendruomenę, kuri savo susirūpinimą dėl antikonstitucinio įstatymo projekto išreiškė ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei. Aktyviai siekėme sustabdyti buldozeriu stumiamą policijos reformą. Buvome išgirsti ir Prezidentės, ir Vidaus reikalų ministro, kuris reformą laikinai sustabdė tam, kad būtų įvertinta jos įgyvendinimo eiga, nauda ir numatomi tolimesni veiksmai“, - pasakoja V. Banel.

 

Anot jo, šių metų svarbiausiais prioritetais Vidaus reikalų ministerijos lygmeniu turėtų tapti Vidaus tarnybos statuto tobulinimas ir vienodo įgyvendinimo skirtingose įstaigose siekimas, pareigūnų atlyginimų didinimas, saugos ir sveikatos nuostatų įgyvendinimas, ministerijai pavaldžių įstaigų lėšų panaudojimo kontrolė. Savo ruožtu NPPSS teiks siūlymus ir toliau išliks aktyviu visų procesų dalyviu, organizuos lyderių mokymus, sieks kolektyvinių sutarčių pasirašymo ar atnaujinimo, dalyvaus Europos pareigūnus vienijančių organizacijų veikloje ir kaups užsienio valstybių gerąją patirtį.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?