Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Absurdas: elitinis policijos padalinys perkeltas į avarinės būklės patalpas
2016-05-06

Šių metų pradžioje Vilniaus aps. VPK nutarė pasekti Kauno policijos pavyzdžiu ir centralizavo nusikalstamų veikų registravimo funkciją – dėl to buvo įkurtas Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyrius. Tikimasi, kad atsiradus šiam padaliniui, turėtų sutrumpėti reagavimo į iškvietimus laikas, bus perimtos kitų pareigūnų funkcijos ir leista jiems vykdyti tik tiesiogines pareigas. Šių metų kovo mėnesį Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus darbuotojai buvo perkelti į laikinąsias patalpas seniai remonto nemačiusiuose Vilniaus rajono prokuratūros patalpose (9 kabinetai) H. Manto gatvėje. Pareigūnai, išvydę, kur ir kokiomis sąlygomis jiems reikės dirbti, nutarė netylėti ir pasiskundė Vilniaus aps. ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinei sąjungai (VA ITĮPS).

Patalpos – avarinės būklės, automobiliai – neužsiveda

„Įsivaizduokite, kad jūsų darbovietėje įvyko reorganizacija. Darbuotojų skaičių sumažina perpus, o likusiųjų darbo stalus perkelia dirbti į neremontuotą sandėlį arba garažą. Tarnybinis automobilis – apie 2008 metų (Skoda, VW Cady, Jetta) – gęsta kiekvienoje sankryžoje, o bet kuris bandymas jį atgaivinti iš komos gali būti paskutinis. Ar dirbtumėte tokioje įstaigoje? Tiesa, nepaminėjau atlyginimo – minimalus. Liūdniausia, kad tai – ne komedijos scenarijus ir ne išgalvota istorija. Tai – pareigūnų realybė“, – sąlygas, kuriomis tenka dirbti Vilniaus aps. VPK Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus pareigūnas apibūdino VA ITĮPS V. Lamauskas.

Pareigūnų atstovo teigimu, patalpos, į kurias perkelti dirbti Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus darbuotojai yra apleistos, dalinai avarinės būklės, darbo vietos nepritaikytos darbui, trūksta kėdžių, spausdintuvų, spintų uniformoms. V. Lamauskas užsiminė, kad pareigūnų kabinetų net nebuvo galima užrakinti, todėl patys darbuotojai pirko raktus, kad patalpas galėtų užrakinti. V. Lamauskas pažymėjo, išskirtinė yra ir pačių laikinųjų patalpų vieta. „Žmonės, kurie privalės ateiti į tas patalpas, nes ten centralizuota nusikaltimų registracija vyks, šalia praeis pro laidojimo namus. Tai mūsų pareigūnai su pajuoka sakė, kad gal specialiai ten padaryta tam, kad žmogus, ateidamas su pareiškimu apie daikto vagyste ir pamatęs iš laidojimo namų išnešamą lavoną, pagalvotų, kad yra blogesnių situacijų gyvenime, apsisuktų ir išeitų“, – kalbėjo V. Lamauskas.

Trūksta ir darbo rankų

V. Lamauskas pasakojo, kad padalinys, kuris turėtų būti elitiniu, reprezentatyviu, operatyviu ir mobiliu, yra taip „aprūpintas“, kad jame trūksta ne tik darbo priemonių, bet ir pačių pareigūnų. Anot VA ITĮPS pirmininko, vietoje planuotų 92 planuotų pareigūnų dirba vos 49, dalis policininkų, siekiant uždengti šią „skylę“, komandiruojami iš teritorinių komisariatų. „Nukenčia teritoriniai policijos komisariatai – jų tarnybos krūvis ir taip didelis, o veiklos organizavimo problemos savotiškai „padalijamos“ visiems . Įdomu, ar toks yra naujos Vilniaus policijos vadovybės taupymo kelias? Darbuotojų nėra sukomplektuota. Per šitas pertvarkas daugelis darbuotojų paliko tarnybą, kadangi turi pensinį amžių. Šitame padalinyje jaučiamas darbuotojų trūkumas“, – stebėjosi V. Lamauskas.

Kreipėsi į vadovus

Pareigūnų profsąjungos vadovas taip pat akcentavo, kad Vilniaus aps. VPK Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus darbuotojų neguodžia mintis, jog darbui tinkamai nepritaikytuose patalpose jie dirbs laikinai. „Tie darbuotojai, kurie atkreipė dėmesį profesinės sąjungos atstovų į šią problemą, teigė, kad nieko nėra pastoviau už laikinumą, nes, jeigu prisimintume septintąjį policijos komisariatą, tai jis „laikinai“ perkeltas į Vilniaus troleibusų transformatorines patalpas buvo 14-kai metų. Tai bijau, kad ir čia tas laikinumas gali būti labai nelaikinas“, – teigė V. Lamauskas. Anot jo, VA ITĮPS, išklausę pareigūnų nusiskundimus kreipėsi į policijos generalinį komisarą Liną Pernavą ir Vilniaus aps. VPK laikinai viršininko pareigas einantį Antonį Mikulksį su prašymu skubiai imtis neatidėliotinų priemonių: Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyrius privalo būti perkeltas į šiuolaikiškas, interesantams patogias, darbui moderniomis priemonėmis pritaikytas patalpas.

Vilniaus policijos vadovybė: kito pasirinkimo nebuvo

Vilniaus aps. VPK laikinai viršininko pareigas einantis A. Mikulskis informavo, jog Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriaus perkelti į naujesnes patalpas nebuvo galimybių. „Kito pasirinkimo nebuvo. Pastebėtina ir tai, kad skyriaus pareigūnų darbas nėra kabinetinis – didžiąją darbo dienos dalį jie praleidžia lauko sąlygomis, išvykdami į įvykių vietas. Turimos patalpos tvarkomos ir gerinamos. Pavyzdžiui, įrengtas poilsio kambarys su mikrobangine krosnele, šaldytuvu“, – portalui atsiųstame atsakyme aiškino laikinasis sostinės policijos vadovas.

Vis dėlto, A. Mikulskis nesutinka su tuo, kad naujajam policijos padaliniui trūksta darbo priemonių. Anot jo, pareigūnai aprūpinti pakankamai.

„Kilus papildomiems poreikiams, jie greitai patenkinami. Ateityje turimos darbo priemonės ir įranga bus nuolat papildoma ir atnaujinama. Patalpose yra 23 techniškai atnaujinti stacionarūs kompiuteriai, 2 galingi tinkliniai spausdintuvai, kitos organizacinės technikos. Darbui įvykio vietose įsigyta 12 naujų nešiojamų hibridinių kompiuterių; darbuotojai aprūpinti mobiliojo ryšio telefonais, GPS įrenginiais, racijomis – šie įrenginiai yra visiškai nauji ir atitinkantys specialius reikalavimus. Be turimų, automobilių, planuojama įsigyti 10 visiškai naujų transporto priemonių – prašymas jau pateiktas aukštesnei policijos įstaigai, biudžetinių asignavimų valdytojai – Policijos departamentui prie VRM“, – komentavo A. Mikulskis.

Kodėl elitiniame turėjusiu tapti Vilniaus aps. VPK Kriminalinės policijos nusikalstamų veikų registravimo skyriuje dirba kone pusiau mažiau darbuotojų nei buvo numatyta? „Skyrius įkurtas visai neseniai – dirbti, reaguodami į įvykius, iš šių patalpų pareigūnai pradėjo šių metų kovo 14 dieną. Įstatymai numato, kad į naujas pareigas statutiniai valstybės tarnautojai priimami per atrankas. Ši procedūra užtrunka, o skyriaus darbuotojų atrankas ir parinkimą stengiamės vykdyti kuo kruopščiau“, – atsakė A. Mikulskis.

Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/869803/absurdas-elitinis-policijos-padalinys-perkeltas-i-avarines-bukles-patalpas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?