Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Buvusių pataisos pareigūnų laiškas: mus privertė palikti tarnybą
2018-01-17

Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities profesinės sąjungos gavo buvusių Vilniaus pataisos namų pareigūnų laišką. Darbuotojai teigia, kad, neapsikentę mobingo, psichologinio spaudimo, sudėtingų darbo sąlygų ir nepakeliamų reikalavimų jie buvo priversti palikti tarnybą.

 

Profesinėms sąjungoms pareigūnų vardai ir pavardės – žinomi.

 

 

Dalinamės ištrauka iš pataisos pareigūnų laiško:

 

Vilniaus pataisos namuose mobingas ir psichologinis spaudimas jau nieko nebestebina. Įstaigos vadovybė su direktoriaus pavaduotoju Aleksėjumi Liniovu priešakyje pataisos namuose – tikri karalystės valdovai.

 

Pirma, darbo krūvis – nežmoniškas. Gyvenome nuolatinėje įtampoje. Pavyzdžiui, vieno būrio viršininkui rekomenduojama dirbti su 40 nuteistųjų, Vilniaus pataisos namuose vienam žmogui tekdavo 100 nuteistųjų. Manote, nieko tokio? Pagalvokite, kokia grėsmė kyla pareigūnų sveikatai ir gyvybei. Juk kalbame apie darbą su tikrai ne be reikalo šioje įstaigoje atsidūrusiais žmonėmis. O kur dar įtampa darbo vietoje, nuolatinis triukšmas.

 

Antra, vadovybės reikalavimai – milžiniški. Pareigūnai viską turi atlikti tobulai ir visų svarbiausia – kiek įmanoma greičiau. Darbuotojai nė nežino savo aiškių tarnybinių pareigų. Atliekant vieną užduotį, sulaukiama kritikos, kad neatlieki kitos.Tokius viražus ypatingai mėgsta A. Liniovas. Jis reikalauja, kad pareigūnai atliktų jiems visiškai nebūdingas funkcijas ir tiesiog tuo mėgaujasi.

 

Trečia, tavo savijauta – tavo problema. Jei nuo tokio darbo krūvio ar asmeninių problemų jautiesi nekaip, sulauki neadekvačios kritikos ir nuolatinio prikaišiojimo, kad blogai dirbi. Jei kažką darai blogai, vadovybė siekia tave sumenkinti net nuteistųjų, su kuriais tau po to reikės tvarkytis, akivaizdoje.

 

Ketvirta, direktoriaus pavaduotojas įstaigos pareigūnus tarsi suskirstė į atskiras kastas. Jei jam neįtikai, per mažai pataikavai, jis pasirūpins, kad gyventum nuolatinėje įtampoje ir strese. Jei dar to per maža, jis tave terorizuos sakydamas, kad metinio pareigūnų veiklos vertinio metu įvertins neigiamai ir didesnį atlyginimą matysi kaip savo ausis. Ypatingą pasimėgavimą ponas Aleksėjus jaučia kontroliuodamas būrio viršininkus. Jei tik yra koks nors darbas ar problema, jį permeta būrio viršininkui.

 

Penkta, net patyrę fizinį smurtą pareigūnai nėra ginami. Dirbome su teismo pripažintais kaltais asmenimis. Natūralu, kad pasitaikydavo fizinio smurto atvejų. Paradoksalu, tačiau pareigūnas, kuris siekia apsiginti nuo nuteistojo, Vilniaus pataisos namuose laikomas darbuotoju, kuriam trūksta kompetencijos. Manote, taip neturėtų būti?  

 

Pabaigai norisi pasakyti, kad išties gaila puikaus ir profesionalaus Vilniaus pataisos namų kolektyvo. Jis jau prarado nemažą dalį pareigūnų – vieni tarnybą palieka, kiti persikelia dirbti į kitas įstaigas. Viliamės, kad aukštesnės institucijos imsis veiksmų ir šią situaciją suvaldys. Mat, greitu metu nuteistuosius prižiūrėti teks patiems pataisos namų vadovams...

 

Profesinių sąjungų vadovai užtikrina, kad aiškinsis situaciją Vilniaus pataisos namuose ir reikalaus atsakingų institucijų nedelsiant imtis priemonių problemų sprendimui. Jei dirbate ar dirbote šiuose pataisos namuose, prašome pasidalinti informacija apie įstaigos mikroklimatą ir kitas problemas. Anonimiškumą garantuojame. Surinkta medžiaga bus perduota Kalėjimų departamentui ir Teisingumo ministerijai.

 

Anksčiau rašėme: 

 

Psichologinis spaudimas darbo vietoje – dažnas ir statutinių pareigūnų tarpe

 

Ilgalaikis stresas darbe: ką privalo žinoti darbuotojai

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?