Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Didžioji Britanija reaguoja į teroristų išpuolius: beginklius patrulius gatvėse keičia ginkluoti
2016-08-11

Vien Londone ginkluotų pareigūnų skaičius išaugo 600 ir šiuo metu siekia 2800. Anglijoje ir Velse ginkluotąsias pajėgas numatyta papildyti 900 gerai treniruotų patrulių. Kol vieni abejoja, ar pavyks sparčiai surasti ir parengti tiek daug žmonių, ginkluotųjų pajėgų vadas Simonas Chestermenas patvirtino, kad dauguma naujųjų pareigūnų darbą pradės iki kitų metų balandžio.

Teroras Europoje privertė griebtis ginklų

Didžiosios Britanijos patruliai ir eiliniai policijos pareigūnai dešimtmečius nesinešiojo šaunamųjų ginklų, tad prie to neįpratę gyventojai raminami. Londono policijos komisaras, seras Bernardas Hoganas-Howe'as tikino, kad ginkluoti ir reaguoti pasirengę patruliai – būtinas žingsnis šalyje po to, kas nutiko Europoje.

„Matėme išpuolius Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje ir būtų kvaila juos ignoruoti. Labai svarbu turėti ginkluotų patrulių, pasirengusių reaguoti bet kurią akimirką“, – sakė komisaras ir pridūrė, kad pareigūnai budės visą parą įvairiose Londono vietose.

Pareigūnų pajėgos sustiprintos netrukus po to, kai Metropoliteno policijos vadas viešai pasakė, kad teroristinis išpuolis šalyje labai tikėtinas. B.H.Howe'as, kalbėdamas apie tai, kad jaučiama įtampa ir baimė, neslėpė, jog kalbant apie terorizmą šalyje turėtų būti keliamas klausimas ne „jeigu“, o „kada“.

Po pernai Paryžiuje įvykusių teroristinių išpuolių išreikštos abejonės, ar Didžiosios Britanijos ginkluotosios pajėgos pakankamai stiprios, kad sučiuptų bėgančius užpuolikus. Nuo 2008-ųjų iki 2015-ųjų ginkluotų pareigūnų skaičius sumažėjo 15 proc. visoje šalyje, o Londone – 21 proc. Kai kuriuose regionuose jų sumažinta net perpus.

Greiti ir ginkluoti

Policijos vadovybė pernai baiminosi, kad išpuolio atveju pareigūnai nesusitvarkytų, tad labai greitai prireiktų armijos pagalbos. Skelbdamas metinį biudžetą kancleris George'as Osborne'as policijos pajėgų stiprinimui skyrė papildomų lėšų.

Taip pat nerimą kėlė policijos reagavimo greitis į iškvietimą išpuolio atveju. Prieš trejus metus į kariūno Lee Rigby'io nužudymo vietą pareigūnai važiavo 11 minučių. Užpuolikai neturėjo šaunamųjų ginklų ir numetę mačetes laukė atvykstant policijos, nepuolė aplinkinių.

Masinių žudynių atveju 11 minučių yra labai ilgas laikas, per kurį aukų skaičius gali smarkiai išaugti. Dėl to svarstyta, kaip optimizuoti policininkų kelionės greitį tokiame dideliame mieste kaip Londonas.

Ši problema išspręsta nupirkus greitojo reagavimo būriams BMW GS800 motociklus. Į įvykio vietą itin greitai galės atvykti po du pareigūnus ant vieno motociklo. Prie įprastų vietų, kuriuose nuolat patruliuodavo sustiprintos pareigūnų pajėgos, pridėta daugiau. Saugumo sumetimais, šių vietų koordinatės neminimos. Pareigūnams suteikta galimybė patikrinti ir kur kas daugiau įtartinų automobilių nei anksčiau.

Naujos ginkluotosios pajėgos sustiprintos ir ginklais. Pilkomis metalu kaustytomis uniformomis vilkintys policininkai su savimi galės nešiotis snaiperio šautuvą, automatinį ginklą, pistoletą, kulkosvaidį bei elektrošoką. Taip pat pareigūnai dirbs su taranais, metalo pjovimo ir kita būtina technika.

Pristatydamas ginkluotąsias pajėgas komisaras prašė žmonių nebijoti su jais bendrauti ir, jei prireiks, kreiptis pagalbos. „Ginkluoti pareigūnai patruliuos gatvėse su motociklais. Prireikus įvykio vietoje jie galės atsidurti daug greičiau, kai nereiks kovoti su Londono spūstimis. Tai – viena iš naujovių, kurias išvys žmonės“, – pranešime skelbė B.H.Howe'as.

Tą pačią dieną, kai visuomenei buvo pristatytas naujas projektas, Londono Russelo aikštėje siautėjo ir peiliu žmones subadė jaunas norvegas imigrantas. Ginkluotosios pajėgos į įvykio vietą atskubėjo per 6 minutes ir sustabdė nusikaltėlį.

Ginkluotųjų pajėgų pareigūnų rengimo procesas

  • Prieš gaudami teisę išeiti į gatvę su ginklu rankose Didžiosios Britanijos pareigūnai turi išlaikyti ne vieną išbandymą, pereiti atranką ir ilgą mokymo bei treniruočių procesą.
  • Prieš pradinį vertinimą pareigūnai turi pereiti du atrankos procesus. Pirmąjį – vietinėse policijos pajėgose bei antrąjį – ginkluotųjų pajėgų departamente.
  • Praėjus šią atranką pareigūnai siunčiami į devynių savaičių trukmės mokymų kursą. Jei jis išlaikomas sėkmingai, suteikiama teisė nešiotis pistoletą, automatinį ginklą bei elektrošoko prietaisą.
  • Ginkluotųjų pajėgų pareigūnai išskirstomi į trijų žmonių komandas ir gauna specialų automobilį. Transporto priemonėse pareigūnams leidžiama turėti lygiavamzdžius šautuvus, skirtus pavojingiems gyvūnams bei nemirtinų šaunamųjų ginklų.
  • Pareigūnai, norintys prisijungti prie kovos su terorizmu būrio, ilgą laiką praleidžia ginkluotųjų pajėgų komandose, kol išmoksta jų rutiną. Vėliau jiems skiriami mažiausiai trijų mėnesių trukmės papildomi mokymai.
  • Elitiniai būriai, kurie šiuo metu visą parą patruliuoja Londone, dar papildomai mokomi reaguoti ir užkardyti nusikaltimus skirtingomis sąlygomis, pavyzdžiui, vandenyje, kalnuotoje vietovėje, kopiant vertikaliai į aukštus pastatus ar važiuojant motociklu.
  •  

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/didziojoje-britanijoje-beginklius-patrulius-gatvese-keicia-ginkluoti-57-665333

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?