Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Generalinis komisaras: pareigūnai verti daug daugiau, nei galime jiems duoti
2015-01-14

Generalinio komisaro raštas adresuotas policijos įstaigų vadovams bei Lietuvos policijos pareigūnų profesinių sąjungų jungtinei atstovybei. Rašte akcentuojama, kad pernai liepos mėnesį pasirašytoje šakinėje kolektyvinėje sutartyje numatomas pareigūnų skatinimas už nepriekaištingą tarnybinių pareigų atlikimą. „...vienas iš tikslų (sutarties – pareigunai.lt) yra turėti ir išlaikyti tarnyboje kvalifikuotus, motyvuotus, atsakingus darbuotojus, sudaryti patrauklias ir palankias, sąžiningas darbo sąlygas“, - rašoma generalinio komisaro kreipimesi. Kas metai vyksta vertinamieji pokalbiai, kuriuose dalyvauja pareigūnas ir jo vadovas. „Aš manau, kad pareigūnai turi būti skatinami atsižvelgiant į tai ar pasiekti/viršyti vertinamojo pokalbio metu sutarti tikslai. Taip pat aš siūlau, kad į skatinimo procesą būtų įtraukti profesinių sąjungų atstovai. Manau, kad kuo daugiau žmonių dalyvaus darbuotojų skatinimo procese, tuo teisingiau bus įvertinta, kaip žmogus atlieka savo pareigas. Todėl profesinių sąjungų atstovai irgi turėtų dalyvauti skatinimo procese“, - teigė L. Pernavas.

Generalinis komisaras karštai teigė, kad kalbant apie pareigūnų skatinimą, „ne 800 litų paskatinimo, o ir penkių tūkstančių nebūtų per daug“ (nors pokalbis vyko jau po naujųjų, komisaras vis dar, matyt, nebuvo įpratęs prie eurų). Pasak jo, gerai dirbantys – o tokių yra daug – tikrai to nusipelnė. Vertinant pareigūno darbą, jo teigimu, pirmiausia reikia žiūrėti, ar jis pasiekė reikiamų rezultatų, o jei nepasiekė – tai neskubėti bausti, o išsiaiškinti, kodėl jam tai nepavyko padaryti.

Nors generalinio komisaro rašte pirmiausia akcentuojamos vienkartinės piniginės išmokos iš sutaupytų darbo užmokesčio lėšų, tačiau pokalbio metu jis teigė, kad skatinimas gali būti įvairiausių formų. „Tai numatyta ir teisės aktuose – gali būti skiriamos papildomos atostogos, padėkos, gali būti suorganizuotas koks nors renginys - tai įstatyme nenumatyta, bet juk tai irgi galima. Net geras žodis jau daug reiškia“, - sakė l. Pernavas.

Lietuvos policijos pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė pasidžiaugė tokia generalinio komisaro iniciatyva, tačiau, pasak jos, pareigūnų skatinimas visuomet jų bendruomenėje sukeldavo diskusijas ir abejones, ar tikrai paskatinti patys geriausi. „Derantis dėl šakos kolektyvinės sutarties, aptariant policijos pareigūnų motyvaciją, ypač buvo akcentuotas klausimas dėl skaidrios ir sąžiningos skatinimo tvarkos, o kad tai būtų užtikrinta, nutarta į šį procesą įtraukti profesinių sąjungų atstovus“, - sakė R. Katinienė.

Deja, pasak profesinės sąjungos pirmininkės, ne visi įstaigų vadovai šios nuostatos laikėsi ir sutaupytas darbo lėšas 2014 m. pabaigoje panaudojo būtent pareigūnų skatinimui. Ji apgailestavo, kad kai kuriuos įstaigų vadovus kolektyvinės sutarties nuostatų verčia laikytis ne jų noras sukurti skaidrią skatinimo sistemą, o policijos departamento vadovų nurodymai.

Tačiau jau vien tai, kad pagaliau atkreipiamas dėmesys į tai, kad pareigūnai nusipelno pagarbos ir padėkos – vienokia ar kitokia forma – yra ženklas, jog situacija keisis į gerąją pusę. Ne tik situacija policijos bendruomenėje, bet ir visoje visuomenėje. Juk visuomenės saugumas labai didele dalimi priklauso nuo to, kokius pareigūnus turime.

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?