Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Greitojo reagavimo pajėgos – Lietuvos kariuomenės kardas prieš hibridinį karą
2014-11-17

Įsivaizduokite, kad vieną naktį Lietuvos ir Baltarusijos sieną sergintys pasieniečiai užfiksuoja keistą reiškinį. Pareigūnų monitoriai, kurie susieti su pasienyje įkastais seisminiais davikliais, pradeda vieną po kito siųsti signalus apie žmonių judėjimą. Raudoni signalai margina teritoriją ties Šumsko miesteliu, kuris yra tik už 70 kilometrų nuo Rusijos karinės bazės Baltarusijos Vileikos mieste.

Taip pat skaitykite:

Rusijos šeštoji kolona Lietuvoje – ženklas, kad ir pas mus jau vyksta hibridinis karas

Lietuvoje pradeda veikti greitojo reagavimo pajėgos

Į tas vietas, kuriose seisminiai davikliai užfiksavo judėjimą, atsisuka dieną ir naktį matančios vaizdo kameros, kurios pritvirtintos prie stebėjimo bokštų.

Bet šie žmonės – ne kontrabandininkai. Net iš naktinių vaizdų galima suprasti, kad Lietuvos pamiške juda kelios gerai ginkluotų įsibrovėlių grupės.

Budintys Vilniaus rinktinės pasieniečiai apie incidentą skubiai praneša Specialiosios paskirties užkardai – pareigūnams, kurie ginkluoti pistoletais kulkosvaidžiais MP5 ir parengti neeilinėms operacijoms. Elitiniai pasieniečiai šoka į visureigius ir juda Šumsko link.

Skubiai pakeliamas pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter“. Po keliolikos minučių dangų skrodžiantys pareigūnai aptinka vieną iš įsibrovėlių grupių, o prabėgus dar kelioms akimirkoms – ir kitas žmogystas. 

Sraigtasparnis apšaudomas, tačiau lieka rikiuotėje. „Eurocopter“ tampa savotišku veiksmų koordinavimo centru – pranešinėja apie įsibrovėlių judėjimą Vilniaus rinktinei ir padeda Specialiosios paskirties užkardos vyrams užimti pozicijas. 

Šumske pasieniečiai pasitinka ginkluotus įsibrovėlius ugnimi. Prasideda pirmasis susirėmimas su nepažįstamaisiais.

Pirminiais duomenimis, į Lietuvą įsiveržė apie šimtas priešininkų – jų tapatybė nenustatyta, ginkluotos žmogystos neturi skiriamųjų ženklų, tačiau per susirėmimą elgiasi kaip profesionalūs diversantai.

Tikslios informacijos apie įsibrovėlius dar nėra, tačiau, pirminiais duomenimis, į Lietuvą įsiveržė apie šimtas priešininkų – jų tapatybė nenustatyta, ginkluotos žmogystos neturi skiriamųjų ženklų, tačiau per susirėmimą elgiasi kaip profesionalūs diversantai.

Tuo metu lyg išprotėjęs pradeda skambėti Vilniaus rajono policijos komisariato budinčių pareigūnų telefonas. Išsigandę Šumsko gyventojai pranešinėja apie susišaudymą.

Specialiosios paskirties užkardos pasieniečiai spaudžia užpuolikus, todėl šie priversti trauktis. Per susišaudymą nukaunami keli įsibrovėliai, o likę užima Šumsko pradinės mokyklos pastatą, geležinkelio stotį, biblioteką, paštą. Kaukėti kareiviai ten užsibarikaduoja ir smarkiai apšaudo pasieniečius.

Žvalgyba praneša, kad dalis priešų grupuotės į Šumske esančius pastatus galėjo įsiveržti dar prieš kelias valandas ir ten užimti pozicijas – paaiškėjo, kad tąnakt vienu metu buvo suveikusios kelių įstaigų signalizacijos, tačiau atvykę patruliai nieko įtartino nepastebėjo ir buvo nuspręsta, kad tai tik techninis gedimas.

Į incidento vietą jau skrieja antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, kurią ant kojų pakėlė Vilniaus rajono policijos pareigūnai.

Greitojo reagavimo pajėgos, tai – dvi naujos Lietuvos kariuomenės kovinės grupės, kurių paskirtis yra užgesinti hibridinės grėsmės židinius.

Sostinės senamiestyje esančioje Krašto apsaugos ministerijoje šviečia langai – į skubų posėdį atvyksta prezidentė Dalia Grybauskaitė, kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, taip pat – Valstybės gynybos tarybos nariai. 

Praėjus kelioms valandoms po neteisėto mūsų valstybės sienos kirtimo priimamas sprendimas aktyvuoti Greitojo reagavimo pajėgas. Tai – dvi naujos Lietuvos kariuomenės kovinės grupės, kurių paskirtis yra užgesinti tokius grėsmės židinius, kaip Šumske. 

Šis tekstas - apie šiuos karius.

Užduotis – reaguoti į hibridinį karą

Po rudenį įvykusio NATO viršūnių susitikimo, Lietuvos kariuomenė gavo užduotį – skubiai ėmėsi priemonių, kad galėtų tinkamai reaguoti į aštuonių fazių hibridinį karą.

Lietuvos kariuomenės vadas V.Žukas nurodė iki lapkričio 1-osios sukurti Greitojo reagavimo pajėgas.

Dovydas Pancerovas


Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/karo-zona/pirmasis-zvilgsnis-i-nauja-lietuvos-ginkla-kuris-sulauzytu-rusiska-hibridinio-karo-masina-784-466530#ixzz3JJ6lgR3A

Follow us: @15minlt on Twitter | 15min on Facebook

Alfredo Pliadžio nuotr. / Greitojo reagavimo pajėgų užduotis - reaguoti į hibridines grėsmes.


Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?