Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Interviu su E. Misiūnu: atgimsta FNTT naikinimo idėja
2017-01-04

 

Policijos reforma pristabdyta, bet neatšaukta, vidaus reikalų sistemos institucijų laukia struktūrinės pertvarkos, grįžtama prie Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos panaikinimo ir jos funkcijų paskirstymo kitoms institucijoms idėjos, po ketverių metų žemiausio rango policininkai gaus į rankas bent po 1.000 Eur. Šiuos ir kitus pažadus interviu „Verslo žinioms“ pažėrė naujasis vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Plačiau: http://vz.lt/verslo-aplinka/2017/01/04/interviu-su-vidaus-reikalu-ministru-atgimsta-fntt-naikinimo-ideja#ixzz4UsC3YUId

 

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pradėjęs vadovauti Eimutis Misiūnas pirmiausia ėmėsi policijos reformos – ją sustabdė. Neatmeta jis ir seniai sklandančios idėjos panaikinti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą. Tiesa, kam, kaip ir kada bus paskirstytos šios tarnybos funkcijos, ministras atsakymo siūlo ieškoti kuriamoje „specialioje programoje“. Nebelieka ryžto ir iš esmės imtis efektyvinti valstybės tarnybą. „Pavyzdinį modelį, kaip persitvarkyti, turi sukurti Vyriausybės kanceliarija su kanclere Milda Dargužaite priešakyje. Ji nori atlikti struktūrinius pokyčius kanceliarijoje, kad būtų sukurta pavyzdinga, naujais pagrindais dirbanti tarnyba. Štai tą modelį, kai jis bus sukurtas ir pradės veikti, bus įpareigotos taikyti ministerijos ir įvairios kitos valstybės žinybos“, – interviu VŽ šiandien aiškina p. Misiūnas. Sulaukęs to „modelio“ ministras pamatys, „kiek žmonių, kiek darbuotojų reikia tokioje reformuotoje struktūroje“.

 

Tačiau jei pats ministerijos vadovas tikina, kad yra atvejų, kai vienas tarnautojas atlieka pusantro ar net dviejų žmonių darbą, o yra ir tokių, kurie „mažokai duoda pridėtinės vertės“, gal VRM galėtų pati imtis iniciatyvos – juolab kad ši ministerija yra atsakinga už valstybės tarnybą. Dar Saulius Skvernelis, anoje Vyriausybėje pabuvęs VRM vadovu, pastebėjo, kad valdiškoje tarnyboje, ypač ministerijose, yra žmonių, kurie tik imituoja darbą. Ir ką? Tuomet nebuvo jokio sprendimo, užtat dabar vėl iš naujo žadama atrasti „amerikas“... Tiesa, bus siekiama, kad iki 2020 m. 90% administracinių paslaugų būtų perkelta į elektroninę erdvę – tai „irgi padės siekti efektyvesnės ir kompaktiškesnės valstybės tarnybos“. Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė bent minėjo konkrečius skaičius – 10% sumažinti valdininkų skaičių. Pažado, aišku, neįvykdė. Dabartinės valdžios retorika apskritai aptaki – baiminamasi atleisti „per daug žmonių“.

Plačiau: http://vz.lt/vadyba/personalo-valdymas/2017/01/04/7006/valdantieji-pristabdo-arklius#ixzz4UsHJO7DL

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?