Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ministras S. Skvernelis susitiko su pasieniečių vadovais ir VSAT tarnautojais
2014-11-28

S. Skvernelio nuomone, VSAT turėtų atgauti savarankiško asignavimo valdytojo statusą – tai įstaigai padėtų racionaliau naudoti finansinius resursus, skatintų taupyti.

Pasieniečiams ministras žadėjo, kad mechaninio vidaus reikalų sistemos įstaigų sujungimo neplanuojama. Tačiau bus stengiamasi, kad tarnybos būtų sutelktos ir viena kitai padėtų kasdieniuose darbuose. „Policijos ir VSAT budėtojai galėtų matyti kolegų pajėgas ir talkinti vieni kitiems, - kaip pavyzdį nurodė S. Skvernelis. – Jei kažkur žudomas žmogus ar įvyksta kažkokia nelaimė, o arčiausiai tos vietos yra pasieniečių ekipažas, tai jis ir turėtų pirmas sureaguoti ir atskubėti žmonėms į pagalbą. Nelaimės ištiktajam reikia kuo skubesnės pagalbos, jam nėra svarbu, kas ją suteiks – policininkas, pasienietis ar Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas“.

Tarp vidaus reikalų sistemos įstaigų neturi būti nesveikos konkurencijos, įsitikinęs S. Skvernelis, jos privalo dirbti petys petin.

Ministras pasieniečius ragino atvirai kalbėti apie problemas: „Geriau skaudi tiesa, nei apsimetinėjimas ir pagražinimas, kad viskas gerai“. Visų lygių vadovai VSAT turi būti kuo aktyvesni ir kūrybiškesni, sakė S. Skvernelis, kad pateisintų ir visuomenės, ir savo tarnybos darbuotojų lūkesčius. Ministras ragino pasieniečius diskutuoti apie problemas ir žadėjo pagalbą jas sprendžiant.

„Didžiausia vertybė jūsų sistemoje yra ne technika ar pastatai, o žmonės, - įsitikinęs S. Skvernelis. – Pagrindinė atrama yra tie pasieniečiai, kurie budi prie sienos, dirba punktuose, administruoja kasdieninę veiklą“.

Nemažai dėmesio ministras skyrė bendradarbiavimo su profesinėmis sąjungomis klausimams. „Į jas reikia žiūrėti kaip į partnerius, o ne priešus, ir kuo daugiau bendrauti, - patarė ministras. – Profesinės sąjungos yra didelė jėga ieškant socialinio dialogo, jos yra organizacijos kraują varinėjantis mechanizmas“.

Pasieniečius, turinčius reikiamą stažą ir teisę išeiti į pensiją, bet dar išsaugojusius norą ir sugebėjimus darbuotis, ministras kvietė neskubėti palikti tarnybą. Kalbėdamas apie stažo pareigūno pensijai trukmę, kuri dabar yra 20 metų, S. Skvernelis teigė, kad ji galėtų ilgėti iki 25-erių. Tačiau, ministro nuomone, turėtų būti įvedamas pereinamasis laikotarpis kai kuriems pareigūnams. Naujai į tarnybą priimtiesiems ir tiems, kurie ištarnavo iki 5 metų, stažas pensijai gauti iki 25-erių galėtų būti didinamas besąlygiškai. Ištarnavusiems nuo 5 iki 15 metų galėtų būti įvedamas pereinamasis laikotarpis, būtinąjį stažą atitinkamai ilginant po kelis mėnesius. Tie, kurie ištarnavo 15 ir daugiau metų, išsaugotų teisę išeiti į pensiją atidirbę 20 metų, kaip ir yra dabar.

Kaip vieną prioritetinių veiklos krypčių vidaus reikalų sistemos įstaigose S. Skvernelis įvardijo kovą su korupcija: „Korumpuotų pareigūnų, sąmoningų vagių ir parsidavėlių sistemoje negali būti. Imuniteto padalinių veiklai bus skiriamas ypatingas dėmesys“.

pasienis.lt informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?