Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pagėgių pasieniečiai per sąskrydį išsirinko savo „šyškas“
2014-07-10

Simboliška, kad sąskrydis vyko netoli Tauragės esančiame romantiškame lakštingalų slėnyje. Čiulbančių čia tą dieną buvo per akis – susirinkusieji galėjo išvysti ir Rytį Ciciną, ir Alą Pugačiovą, ir Sofiją Rotaru, ir dar visą būrį kitų dainininkų ir šokėjų. Rinktinės bei užkardų vadovai, visai to nesitikėdami, irgi čiulbuonėlių lemties neišvengė. „Paties pačiausio“ vadovo rinkimai šįkart irgi vyko muzikaliai: vadovybė be jokių ceremonijų buvo ištempta ant podiumo ir jiems liepta dainuoti karaokę. „Niekas jokių pasiteisinimų ir atsikalbinėjimų neklausė, liepė dainuoti ir tiek. Labai nejauku buvo – prieš kokius tris šimtus žmonių...“, - juokėsi Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo bei Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Vladimiras Banel.  Geriausiai sudainavusieji buvo apdovanoti specialiai pagamintomis statulėlėmis – moliniais kankorėžiais ir jiems oficialiai suteikti „šyškų“ titulai. „Svarbiausiąja šyška“ tapo Pagėgių rinktinės vado pavaduotojas Gintautas Šarauskas.

V. Banel dalijosi įspūdžiais, kad tokios smagios ir išradingos šventės jam jau seniai neteko matyti. „Viskas buvo labai netikėta ir įspūdinga. Įdomiausia, kad pati idėja kaip organizuoti renginį kilo dviem pasieniečiams budėjimo metu. O juk mes įpratę: susirenkam, svarstom, vienas kitą už ausų tempiam. Čia nieko panašaus nebuvo. Apskritai, pabuvojus šioje šventėje, man susidarė įspūdis, kad tiek daug talentų vienoje vietoje dar neteko regėti. Visai rimtai sakau, kad pasieniečiai galėtų teikti saviškių kandidatūras į talentų konkursus ir tai jau pasiūliau rinktinės vadams“, - sakė V. Banel.

Iš tiesų, muzikinio festivalio idėja kilo dviem pasieniečiams, kurie budi vienoje pamainoje – E. Domeikaitei ir Gediminui Kolyčiui - tiesiog budėjimo metu. Jie abu dirba Viešvilės užkaroję, o pagal jau nusistovėjusią tradiciją kasmet sąskrydį rengia visos užkardos iš eilės. Šiemet ta garbė teko Viešvilei.

 „Aš pati pirmą kartą dalyvavau sąskrydyje, bet kolegos pasakojo, kad visada tema būdavo pasakos. Tai jau buvo pabodę, be to, tas pasakų inscenizacijas reikia žiūrėti. O mes nenorėjome nieko versti žiūrėti – galima buvo tiesiog klausytis, nes visas vakaras buvo vien muzika“, - sakė Eglė. Beje, abu idėjos autoriai tapo ir renginio vedėjais – nors gyvenime buvo vedėjo duonos neragavę. „Pirmą kartą gyvenime atsidūriau ant scenos, prieš tiek žmonių. Bet viskas pavyko labai puikiai. Jautėsi, kad žmonės nori atsipalaiduoti ir moka atsipalaiduoti“, - sakė G. Kolyčius.

Suprantama, vien muzikinių grupių pasirodymai neišsėmė turtingo šventės repertuaro. Devynios komandos turėjo dalyvauti daugybėje rungčių: teko ir po keturis ant vienų slidžių pavaikščioti, ir smiginį pažaisti ir dar visokiais būdais parodyti savo vikrumą bei sumanumą. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad į pirmą vietą iškopė Vileikių užkarda.

Įspūdingą apdovanojimą, įsteigta LPPPS, už idėjų gausą, entuziazmą, neįtikėtiną fantaziją, o taip pat nelengvą darbą organizuojant renginį gavo abu šventės vedėjai ir Pagėgių rinktinės Štabo Logistikos skyriaus viršininkas Rytis Kostiuška – jiems įteikti bilietai – pakvietimai į pasaulio lyderių forumą, kuris šiemet vyks Vilniuje.

Pasak LPPPS atstovo G. Kolyčiaus, liūto dalį finansuojant renginį prisiėmė profesinė sąjunga. Pagėgių rinktinė prisidėjo pakviesdami dalyvius linksminusius atlikėjus. Kaip teigė LPPPS pirmininkas V. Banel, pasieniečiai šiemet yra numatę daug renginių visoje Lietuvoje ir profesinė sąjunga juose visuose bus rėmėjais. Kaip sutartinai teigia dauguma pareigūnų vadovų, neformalus bendravimas yra ne mažiau svarbus negu tarnyba ir tradicijos linksmintis jau keleri metai atgimsta. Tai stiprina ir bendruomeniškumo, draugystės, pagalbos vieni kitiems tradicijas.

LPPPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?