Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnai reikalauja Seimo taisyti kitų metų valstybės biudžetą
2017-10-25

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) parengė ir pateikė Seimui kitų metų valstybės biudžeto pataisas, kurių įgyvendinimas užtikrintų statutinių pareigūnų darbo užmokesčio kilimą 2018 metais.

 

„2018 metų Lietuvos biudžete turi būti numatytos lėšos teisėsaugos pokyčiams finansuoti. Atlikome namų darbus, pateikėme Seimui biudžeto projekto pataisas, dabar kamuolys – Seimo narių rankose. Pasakysiu tiesiai – pareigūnų netenkina iš Vyriausybės į Seimą iškeliavęs kitų metų šalies biudžeto projektas. Visgi valdančiųjų lyderiai po rinkimų ne sykį deklaravo, kad galios centras persikelia iš Vyriausybės į Seimą. Kitų metų Lietuvos biudžeto situacija bus tarsi lakmuso popierėlis, leisiantis įvertinti, ar šios kalbos nebuvo tuščios“, – sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.

 

Pareigūnų atstovai teigia, kad jų parengtos pataisos svarbios dėl kelių priežasčių. Pirma, jos ypač aktualios Kalėjimų departamento sistemoje tarnaujantiems pareigūnams, kurių darbo užmokestis kol kas yra neproporcingai mažas net ir lyginant su kitomis tarnybomis. Antra, pateiktos pataisos būtinos norint įgyvendinti „Programos 1000“ (2020 m. žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestis turi būti ne mažesnis nei 1000 eurų) tikslus. Trečia, valstybė yra įsipareigojusi vidaus tarnybos pareigūnų darbo užmokestį didinti maždaug 30 proc.

 

„Galbūt visa tai skamba sudėtingai, tačiau esmė yra paprasta. Valstybė, užtikrindama reikiamą finansavimą, turi prisidėti prie Lietuvos teisėsaugos pokyčių, jos modernėjimo. Formalūs įrankiai teisėsaugai modernizuoti yra, kalbu apie Vidaus tarnybos statutą. Tačiau be finansavimo jis ir liks viso labo popieriniu dokumentu. Politikai pagaliau turi įsisąmoninti – efektyvi teisėsauga, gebanti užtikrinti ramų Lietuvos gyventojų miegą, efektyviai kovoti su organizuotu nusikalstamumu, korupcija, šešėliu ir pasirengusi reaguoti į išorines grėsmes, kainuoja“, – teigia V. Banel.

 

Čia pat jis išskiria dar du svarbius dalykus.

 

„Pirma, atskiros teisėsaugos įstaigos pastaruosius kelis metus pokyčius finansavo savo jėgomis. Todėl pažanga, pavyzdžiui, policijoje ir Priešgaisrinės apaugos ir gelbėjimo departamente, švelniai tariant, yra labai skirtinga. Atsiranda pavojus, jog taip susiformuos savotiškos pareigūnų kastos, skirtumai tarp atskirų tarnybų pareigūnų darbo užmokesčių bus labai dideli. Be to, kai kuriose įstaigose pareigūnų darbo užmokestis keliamas naudojant ydingą praktiką. Ne didinant algų koeficientus, o sakykim, verčiant pareigūnus dirbti viršvalandžius, naktimis ar savaitgaliais. Tinkamas teisėsaugos finansavimas tikrai leistų išspręsti šias problemas“, – aiškina NPPSS vadovas.

 

Parengtas kitų metų valstybės biudžeto pataisas NPPSS atstovai pateikė Seimo Teisės ir teisėtvarkos, Biudžeto ir finansų, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Socialinių reikalų ir darbo komitetams.

 

„Labai tikiuosi, kad šių Seimo komitetų vadovai ir nariai imsis politinės lyderystės. Nes be jos teisėsaugos pokyčiai gali įstrigti labai ilgam“, – sako V. Banel.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?