Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Pareigūnų atžalos nuo šiol žino, ką ir kaip dirba jų tėveliai
2014-09-12

Daugiau kaip keturios dešimtys dalyvių pirmiausia patraukė į Vilniaus apskrities vyriausiąjį komisariatą. Čia juos pasveikino pats Vilniaus policijos vadovas Kęstutis Lančinskas. Ekskursantai apžiūrėjo komisariato patalpas: operatyvinę dalį, apklausos/atpažinimo kambarius, kabinetus su specialia įranga, patalpą, iš kurios per monitorius stebimos svarbiausios sostinės vietos, kuriose įrengtos vaizdo kameros. Gal bene įdomiausioji dalis buvo apsilankymas muziejuje. Čia galima susipažinti su Lietuvos policijos istorija. Jei pastarąja  labiau domėjosi suaugusieji, tai vaikai buvo susižavėję tuo, kad niekas jiems netrukdė ne tik apžiūrinėti eksponatus, bet ant kai kurių net ir užsikabaroti – ant policijos naudotų senų dviračių ar motociklų. Po to buvo aplankytas 3-asis komisariatas. Gal čia ir nebuvo tiek įdomybių, kaip VPK, bet nuo šiol vaikai žino, kaip atrodo jų tėvelių darbo vieta, kur jie kas rytą išskuba.  

Bet didžiausią džiaugsmą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems sukėlė apsilankymas Belmonte, kur įsikūrusi raitoji policija. Svečiai į Raitąjį būrį atvyko ne tuščiomis rankomis: jie atsivežė dovanų keturkojams „policininkams“ – žirgams. Arklidėse šventės dalyviai iš rankų maitino juos morkomis, duona, obuoliais. Už dovanas jiems buvo atlyginta su kaupu. „Visi norintys galėjo pajodinėti. Mačiau, kad jodinėjo visi vaikai, gal tik pora atsisakė – gal šiek tiek pabijojo. Ir aš pats jojau“, - šypsojosi V. Maziliauskas.

Naują entuziazmo pliūpsnį sukėlė atvykę Vilniaus apskrities VPK Patrulių rinktinės trečios kuopos kinologai su tarnybiniu šunimi. Dauguma susirinkusiųjų iki šiol nebuvo matę kaip dirba tarnybiniai šunys. Atvykusioji tarnybinė kalytė nepriekaištingai pademonstravo kaip šuo suranda narkotikus, sulaiko įtariamąjį. Ir – kas ne mažiau svarbu – specialiais pratimais parodė, kad tarnybinis šuo privalo visiškai paklusti savi šeimininkui, nes tik tuomet juo galima pasitikėti.

Po šių atrakcijų mažieji šventės dalyviai buvo pakviesti į piešinių konkursą. Temos buvo dvi: „Policija ir žirgas“ bei „Policija ir šuo“. Nugalėtojai, kaip ir dera, buvo apdovanoti. Beje, be apdovanojimo neliko nė vienas: visi gavo po specialų medalį bei atminimo dovanėlę.

„Šeimos šventė apskritai tai jokia naujiena. Ją jau buvo suorganizavę vyriausiojo policijos komisariato psichologai ir pamatė, kad toks renginys visiems patiko ir pasiteisino. Tai ir aš pagalvojau, kad reikia kažką panašaus surengti mūsų darbuotojams“, - sakė V. Maziliauskas. Jis geru žodžiu paminėjo Pareigūnų kredito uniją, kuri skyrė šiai šventei finansavimą. Unija vykdo bendruomeniškumo skatinimo programą ir pateikus paraišką V. Maziliauskas ir jo kolegos gavo lėšų savo sumanymui įgyvendinti. Kaip jau minėta, tokios šventės ir apskritai kartu leidžiamas laisvalaikis itin sutvirtina kolektyvą ne tik tarnybiniais ryšiais. Ne veltui Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Lamauskas tokias šventes yra palyginęs su cementu, kuris yra svarbiausias komponentas, sutvirtinantis betoną.

VAITĮPS informacija 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?