Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos departamentas: galima patruliuoti su rėmėju tik tam tikrais atvejais
2017-04-04

Neseniai rašėme apie Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) nuogąstavimus dėl policijos pareigūnų ir policijos rėmėjų patruliavimo. Anot profesinės sąjungos, specialių žinių ir pasirengimo neturintis rėmėjas negali būti lygiavertis pareigūnui ir kritinėje situacijoje tapti jo ramsčiu. 

 

LPPS raštu kreipėsi į Policijos departamentą, prašydama pateikti išsamesnę informaciją apie policijos pareigūnų darbo kartu su policijos rėmėjais organizavimą.

Straipsnį šia tema galite skaityti čia: Profesinė sąjunga skambina pavojaus varpais

Šilutės raj. PK patruliavimas su policijos rėmėjais organizuotas išimtiniais atvejais

 

Rašte Policijos departamentui buvo nurodyta, kad Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pareigūnai patruliuoti ir reaguoti į įvykius yra siunčiami tik su policijos rėmėju tiek dienos, tiek ir nakties metu. Savo ruožtu Policijos departamentas pateikė atsąkymą, kurio kopija buvo pateikta vykdyti visiems apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams.

 

Anot departamento, vienas policijos pareigūnas gali būti skiriamas patruliuoti su rėmėju tik šviesiu paros metu ir tik tose teritorijose, kur patruliui būtų garantuota skubi pagalba (atsižvelgiant į Policijos patrulių veiklos instrukcijos, patvirtintos Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 5-V673, nuostatas, reglamentuojančias sąlygas, kai policijos patrulis gali  patruliuoti vienas).

 

Policijos departamentas informavo, kad Tauragės aps. VPK Šilutės rajono policijos komisariate vieno policijos pareigūno patruliavimas su policijos rėmėjais nakties metu buvo organizuojamas tik išimtiniais atvejais, susidarius situacijai, kai dėl pareigūnų ligos buvo apsunkintas viešosios tvarkos užtikrinimo organizavimas. Šiuo metu tokia praktika netaikoma.

 

Profesinė sąjunga: apmaudu, bet policijos pareigūno sveikata ir gyvybė nėra prioritetas

 

LPPS pirmininkė Roma Katinienė teigia, kad Policijos departamentas ir jo vadovybė, formaliai vertindami šią situaciją, dar kartą aiškiai pademonstravo, kad policijos pareigūno sveikata ir gyvybė nėra prioritetas.

 

Iki 2013 m. balandžio 30 d. policijos patrulių veiklos instrukcijoje buvo reglamentuota, kad vienas policijos pareigūnas gali būti skiriamas tik tarnybą organizuojant poste arba vykdant policinę priemonę ir tik tuo atveju, kai matomumo zonoje yra paskirtas kitas policijos patrulis su transporto priemone arba pėsčiasis. Tuomet buvo pažymėta, kad vieną policijos patrulį draudžiama siųsti į A ir B lygio iškvietimus.

 

„Manau, kad dar 2013 metais keičiant instrukciją buvo padaryta klaida, kurią dabartinė departamento vadovybė turėjo galimybę ištaisyti. Net po skaudaus įvykio, kurio metu žuvo Telšių AVPK pareigūnas, tokia galimybė nebuvo svarstoma. Policijos pareigūnas negali būti skiriamas patruliuoti vienas, nes tai prasilenkia su saugios ir sveikos aplinkos užtikrinimu“, - teigia R. Katinienė.

 

Anot jos, esant ivykiui, pareigūnas privalo reaguoti, o dažnai pasitaiko ir taip, kad paprastas C kategorijos įvykis tampa A kategorijos įvykiu. „Dar kartą noriu priminti, kad už saugios ir sveikos aplinkos sukūrimą ir teisės aktų laikymąsi yra atsakingas darbdavys. Policijos vadovai į tai nereaguoja ir nekuria saugumo standartų policininkams. Dėl šios priežasties raštu informavome ir Vidaus reikalų ministeriją, kuriai tenka politinė atsakomybė“, - teigia LPPS vadovė.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?