Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policijos generalinis komisaras ir profesinės sąjungos: talentingi pareigūnai bus įvertinti
2014-08-05

Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS), Lietuvos Respublikos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų (VAITĮPS ir LR ITĮPS) profesinių sąjungų strateginėje planavimo sesijoje dalyvavo S. Skvernelis, profesinių sąjungų tarybų nariai, ES iš dalies remiamo projekto metu atrinkti aktyviausi pareigūnai ir Teritorinių, specializuotų policijos įstaigų pakviestieji vadovai.

Policijos generalinis komisaras: daug padarėme, bet galėjome padaryti daugiau

S. Skvernelio teigimu, turime džiaugtis tuo, kad šiandien esame nemažai pasiekę. „Tai, kas atrodė neįmanoma prieš kelis metus, pavyzdžiui, kolektyvinės sutartys, dabar tapo realybe. Matome, kad tereikia valios, ryžto ir užsibrėžtų tikslų siekimo“.

Policijos generalinio komisaro teigimu, šiuo metu galime pasidžiaugti tuo, kad policija darbuotojams gali pasiūlyti mokymus, kvalifikacijos kėlimą ir karjerą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. „Manau, sistema veikia pakankamai gerai. Nepaisant kartais pasitaikančių skundų, turime vertinti pažangą, padarytą per paskutinius kelioliką metų: policijos įstaigų vadovų rotacija įgyvendinta sėkmingai, atrankos vyksta skaidriai, pareigūnų motyvacija didėja“.

Profesinių sąjungų atstovai taip pat džiaugiasi tuo, kad darbo sąlygos Lietuvos policijoje kiekvienais metais vis gerėja. Nepaisant krizės, renovuota keliolika komisariatų, kur sąlygos buvę siaubingos. S. Skvernelis įsitikinęs, kad darbo sąlygų patrauklumas motyvuoja tiek esamus, tiek potencialius darbuotojus. „Ta pačia linkme judėsime ir toliau. Taip pat, manau, skirsime ypatingą dėmesį policijos mokykloms tam, kad motyvuotume jaunus, besirenkančius profesiją, žmones“.

S. Skvernelio teigimu, kad ir kokie geri būtų mūsų pasiekimai, šiandien mums svarbiausia suvokti, kur yra policija kaip institucija. Policijos generalinis komisaras konstatuoja, kad reikia sisteminių pokyčių – reikia spręsti klausimą, ką galime padaryti, kad pareigūnai ne tik profesionaliai atliktų savo darbą, bet ir būtų motyvuoti. „Iššūkis nelengvas, nes reikia sistemos, kuri veiktų kaip motyvatorius. Tam turi įtakos ne tik atlyginimo dydis, bet ir socialinių garantijų, darbo sąlygos, perspektyvios karjeros galimybės“.

Reikia sisteminių pokyčių

Patys pareigūnai konstatuoja, kad šiuo metu darbo užmokesčio sistema yra pasenusi, todėl jį pakelti yra itin sudėtinga. Problema – vis stringanti teisinė aplinka. Nauji įstatymų projektai užkerta kelią kitiems, o tai, pasak VA ITĮPS pirmininko Vytauto Lamausko, parodo nenorą daryti sistemines pertvarkas.

V. Lamauskas įsitikinęs, kad pareigūnų skaičius gali būti ir mažesnis, tačiau  atlyginimas turi priklausyti nuo darbo rezultatų. „Manau, geriau mūsų mažiau, bet profesionalių ir gerai uždirbančių. Matyt, vienintelis kelias – pareigybinių funkcijų susitvarkymas viduje. Tik taip galėsime motyvuoti pareigūnus ir užtikrinti jiems tinkamą atlygį“.

Profesinių sąjungų atstovai vieningai sutaria, kad vidaus reikalų sistemos finansavimas tėra viena iš probleminių sričių. Daug svarbiau yra tai, jog trūksta valdžios ryžto įvykdyti esminę pertvarką – reorganizuoti dabartinę sistemą, atsisakyti funkcijų dubliavimosi, kur reikia, sumažinti institucijų skaičių, ir taupyti lėšas vidinių resursų pagalba.

Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės teigimu, turime mokytis iš užsienio valstybių, tokių kaip Švedija, Danija, Anglija, tačiau tuo  pačius kurti savo – lietuvišką – sistemą.

Debatų metu profesinių sąjungų atstovai nusprendė, jog jų pagrindinis 2014-2015 m. tikslas – vidutinį pareigūnų atlyginimą padidinti 25 proc.

 

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?