Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos: TM pavaldžiose įkalinimo įstaigose taikomi dvigubi standartai
2017-11-17

Pravieniškių pataisos namus ir visą Kalėjimo departamento sistemą drebina nuolatiniai skandalai. Iššvaistytos lėšos, neblaivūs vadovai darbo vietoje, pasirodo, nė nėra kliūtis iš tarnybos išeiti savo noru. Profesinių sąjungų atstovai įsitikinę, kad taip tęstis nebegali – Teisingumo ministerijos vadovybė ir tokius sprendimus priimantys asmenys privalo prisiimti atsakomybę.

 

Pravieniškės – dvigubų standartų karalystė

 

Teisingumo ministerijos teigimu, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atliktas auditas atskleidė, jog ši pataisos įstaiga per sutartis su įvairiomis bendrovėmis galėjo padaryti daugiau nei 700 tūkst. eurų žalos valstybei. Dėl nustatytų pažeidimų ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Be to, paviešinta informacija apie V. Ceslevičiaus priekabiavimą prie pareigūnės.

 

Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius atsižvelgus į Teisingumo ministerijoje gautą informaciją nuo lapkričio 8 d. mėnesiui buvo nušalintas nuo einamų pareigų.  Antradienį V. Ceslevičius įteikė prašymą dėl atleidimo.

 

Kalėjimų departamento sistemą sudrebino dar vienas skandalas. Pasirodo, spalio 26 d. į darbą Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje atvyko neblaivūs šios įstaigos direktoriaus pavaduotojas Darius Prokarenka bei administracijos reikalų skyriaus viršininkas V. Zabarauskas. Profesinės sąjungos žiniomis, sulaukęs kraujo išvadų, kurios patvirtino alkoholio kiekį kraujyje, savo noru iš tarnybos buvo atleistas D. Prokarenka, V. Zabarauskas taip pat planuoja palikti tarnybą.

 

Profesinės sąjungos: Teisingumo ministerijos veiksmai – nesuvokiami

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Vitalijaus Jagmino teigimu, vėl turime dvigubų standartų įkalinimo įstaigose atvejį.

 

„Pravieniškių pataisos namų vadovas buvo nušalintas nuo pareigų, mūsų žiniomis, tarnybinis patikrinimas dar nėra baigtas, tačiau jis savo valia atleidžiamas iš tarnybos. Vietoje atsakomybės už galimai neskaidrią veiklą ir kitus pažeidimus kartu su atleidimu jis įgyja visas valstybės numatytas socialines garantijas. Jei grubius pažeidimus būtų įvykdęs žemesnio rango pareigūnas, net neabejoju, kad sprendimai būtų visiškai kitokie.

 

Tokia praktika netaikoma nė vienoje kitoje tarnyboje. Atsakomybės nebuvimas skatina nebaudžiamumą. Toks Teisingumo ministerijos ir Kalėjimų departamento elgesys mums yra visiškai nesuvokiamas ir nepateisinamas. Visiems be išimties privalo būti taikomos vienodos sankcijos, o pažeidimus padarę asmenys turi sulaukti atsakomybės“, - teigia V. Jagminas.

 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininko Kęstučio Pauliuko įsitikinimu, pati Teisingumo ministrė Milda Vainiūtė ir sprendimus priėmę asmenys privalo viešai paaiškinti, kodėl tokie dalykai dedasi po įkalinimo įstaigų stogu. Tuo tarpu sutikimo atleisti asmenis dokumentus pasirašę asmenys, anot profesinių sąjungų, privalo prisiimti atsakomybę.

 

„Ką apskritai reiškia žodis „teisingumas“, jei sistemoje vis dar turime tokius dvigubų standartų taikymo atvejus. Tarnybos metu gali vartoti alkoholį, švaistyti valstybės pinigus ir galiausiai ramiai išeini iš darbo savo noru. Žemiausios grandies pareigūnai panašaus pobūdžio atvejais Kauno nepilnamečių tardymo, Šiaulių tardymo izoliatoriuose, Marijampolės pataisos namuose buvo atleisti pripažinus, kad jie pažemino pareigūno vardą“, - teigia K. Pauliukas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?