Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Sūrio ir alaus kelias: pareigūnai ne tik degustavo, bet ir susipažino su krašto istorija
2014-10-09

Vos išvažiavus iš Vilniaus kai kurie ekskursantai dar snūduriavo – vis tik septinta ryto. Bet miegoti jiems nedavė VAITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas. Kelionės dalyviams jis metė iššūkį – „Protų mūšį“. Klausimai buvo ir bendro pobūdžio, bet V. Lamauskas nepatingėjo iškamantinėti pareigūnus, ką jie išmano apie profesinę sąjungą ir jos veiklą. „Protų mūšį“ laimėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos komanda, nors nedaug nuo jų atsiliko ir kiti.

Atvykę į Rokiškį ekskursantai apsilankė grafų  Tyzenhauzų dvaro rūmuose. Rūmai pastatyti 1801 m. klasicizmo stiliumi pagal nežinomo architekto projektą.1905 m. centrinis pastatas buvo perstatytas pagal architekto K. Jankovskio ir P. Lilpopo projektą.  Rūmuose, kurie dabar tiesiog išpuoselėti, dabar įrengtas Rokiškio krašto muziejus. Ekskursiją lydėjęs gidas papasakojo ne tik apie pačius rūmus, bet ir pačios Tyzenhauzų giminės istoriją. Nors apie Tyzenhauzus turbūt yra girdėjęs kiekvienas, bet su įdomiomis detalėmis susipažinę toli gražu ne visi.

Itin smagu buvo sėsti prie padengto stalo. AB „Rokiškio sūris“ paruoštas stalas tikrai nenuvylė. Patiekti keturių rūšių sūrai, o prie jų ir dešra, ir uogienė, ir lengvo vyno taurė, padedanti pajusti subtilų skonį. Gidas papasakojo, kaip senovėje žmonės gamino sūrį, kokiais įrankiais naudojosi, apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus. Gido lydimi,  ekskursantai pasivaikščiojo  ir  po Rokiškio senamiestį: po senąją miesto aikštę, aplankė Šv. Mato evangelisto bažnyčią, požemius, vieno žymiausių Lietuvoje medžio drožėjo Liongino Šepkos skulptūrų parką.

Toliau kelias vedė į alaus kultūros kraštą -  Biržus.  Tai vienas seniausių Lietuvos miestelių. Biržai jau skaičiuoja  penktą savo istorijos šimtmetį. Tai buvęs kunigaikščių Radvilų miestas, kurio puošmena ir praeities atspindys – Biržų bastioninės tvirtovės rūmai, kur dabar įsikūręs Biržų krašto muziejus „Sėla“. Aplankę šią tvirtovę ir muziejų, pasivaikščioję po Biržus ir pabandę pereiti vieną ilgiausių pėsčiųjų tiltų Lietuvoje (525 m) ekskursantai pasiekė Astravo dvaro sodybą, nuo kurios atsiveria graži Biržų panorama.

 Tikrą siurprizą ekskursijos dalyviams pateikė Rinkuškiai. Nuo seno šiame krašte alų darydavo bene kiekvienas ir visi turėdavo savo technologiją. Rinkuškių alaus darykla svečiams parengė staigmeną: ant alaus degustacijai padengto stalo kiekvienam jų buvo padėta po suvenyrą: po keturių alaus buteliukų komplektą. Tokio, kurio negausi jokioje parduotuvėje: „Miežinis“, „Rinkuškių“ ir pan. Norintieji čia pat galėjo įsigyti ir daugiau tokio neregėto alaus ir parvežti kolegoms ar draugams.

Grįžimas į Vilnių irgi buvo linksmas. Tiesa, buvo ir miegančių – vis tik grįžtama vėlai vakare, tačiau dalis linksmai traukė dainas. „Tai jau antra tokia kelionė. Prieš tai vykome apžiūrėti Panemunės pilių – ten irgi dauguma dalyvių nė karto nesilankė. Lauksime ir daugiau tokių kelionių. Norinčiųjų tikrai netrūks. Juk kiekviena kelionė yra įvykis – svarbiausia, vykstame su bendraminčiais, su kolegomis, net ir buvę kolegos mielai prisijungia, šeimos. Labai tikimės tokių įvykių ir daugiau“, - sakė D. Kukytė.

VAITĮPS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?