Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
VSAT pristatė 2018 m. struktūrinius pokyčius
2017-11-09

Lapkričio 7 d., Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pristatė antrojo etapo funkcinius ir struktūrinius pertvarkymus. Profesinių sąjungų atstovai susitikimo metu teigė, kad prioritetas privalo būti skiriamas patrauklių darbo sąlygų kūrimui ir motyvacijos didinimui.

 

Vienas juridinis asmuo jau nuo kitų metų sausio

 

Susitikimo metu akcentuota, kad VSAT – pirmoji įstaiga valstybės tarnyboje, kuri centralizuoja ir grynina darbuotojų atliekamas funkcijas ir renkasi vieno juridinio asmens kelią. Tai leis sutaupyti dalį administracinėms funkcijoms skiriamų lėšų ir jas nukreipti darbuotojų darbo užmokesčio didinimui.

 

VSAT informavo, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. keičiama centrinės įstaigos struktūra: naikinama VSAT tarnybos vado pavaduotojo pareigybė, o Imuniteto valdyboje dirbs nuotolines darbo vietas turintys pareigūnai.  Rinktinėse naikinamas Imuniteto poskyris, Vado pavaduotojo Štabo viršininko pareigybė, logistikos skyrius, bendrųjų reikalų skyrius ir finansų skyrius. Padalinių funkcijos centralizuojamos.

 

VSAT vieno juridinio asmens principo įgyvendinimas (VSAT informacija)

 

Iš rinktinių ir Pasieniečių mokyklos į VSAT centrinę įstaigą nuo 2017 m. liepos 1 d. centralizuotos viešųjų pirkimų, teisės, informacinių technologijų dokumentų valdymo funkcijos. Nuo 2018 m. sausio 1 d. į VSAT centrinę įstaigą centralizuojamos personalo, turto, finansų, dokumentų valdymo funkcijos. Nuotolinės darbo vietos šioms funkcijoms numatytos Ignalinos, Vilniaus, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos rinktinėse ir Pasieniečių mokykloje.

 

Profsąjunga: turime skirti prioritetą patrauklių darbo sąlygų kūrimui

 

Profesinės sąjungos teigiamai vertina faktą, kad VSAT reorganizacijų metu sutaupytas lėšas skiria išimtinai darbo užmokesčio didinimui.  Kad ir kaip būtų centralizuojant bendrąsias funkcijas, anot VSAT, yra neužpildytos 21 pareigybės. Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos pirmininkas Vladimir Banel pristatymo metu pabrėžė, kad būtina dėti visas pastangas siekiant kuo greičiau užpildyti etatus. Jei to padaryti nepavyktų, šias funkcijas atliekantiems pareigūnams turi būti skiriama finansinė motyvacija.

 

„Norint užpildyti darbo vietas būtina organizuoti atrankas, o tai užtrunka. Tarnybos vadovybė turi užtikrinti, kad darbuotojų krūviai būtų sureguliuoti. Jau dabar turime atvejus, kuomet pareigūnai atlieka papildomas funkcijas mėnesiais. To būti neturėtų.

 

Jei norime turėti profesionalius pareigūnus ir pritraukti talentingus žmones iš išorės, privalome sudaryti jiems patrauklias darbo sąlygas, mokėti adekvačius atlyginimus. Ne mažiau svarbu ir ieškoti būdų, kaip pritraukti geriausius žmones iš kitų tarnybų, kaip sukurti patrauklias darbo vietas. Pasitarnauti čia galėtų motyvacinė sistema, skatinimai už gerai atliekamą darbą ir kitos priemonės. Turime stiprinti viduriniąją, karininkų grandis ir, žinoma, ugdyti įvairaus lygio pozityviai ir kūrybiškai mąstančius vadovus“, - įsitikinęs V. Banel.

 

Anot jo, didelis dėmesys privalo būti skiriamas komunikacijai – darbuotojai turi žinoti, kodėl ir kaip vyksta pertvarkos, kokio pagerėjimo galima tikėtis ateityje. Susitikimo metu profesinės sąjungos teigė pasigendančios spartesnės pažangos pareigūnų aprūpinimo srityje –tarnybinė uniforma, speciali ekipiruotė, techninės ir transporto priemonės yra pasenę. 

 

2015 m. pabaigoje rašėme apie pirmą pokyčių VSAT etapą:

 

VSAT pateikė informaciją apie pertvarkas ir atlyginimų didinimą

 

 

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?