Lietuvos policijos darbuotojų profesinė sąjunga (LPDPS), kuri yra deleguota Nacionalinio profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) šiandien pradėjo derybas dėl naujos policijos šakos kolektyvinės sutarties. Pagrindinis šios sutarties tikslas – užtikrinti kaip galima geresnes tarnybos ir darbo sąlygas, socialines garantijas ir motyvacinę sistemą policijos pareigūnams bei darbuotojams.
Ineta Kursevičienė, LPDPS pirmininkė sako, kad naujos sutarties pasirašymas yra svarbi sklandaus visos policijos sistemos veikimo prielaida. „Tokios sutarties pasirašymas yra savotiškas sistemos stabilumo garantas. Ji apibrėžia darbuotojų ir vadovybės teises ir pareigas, todėl mažėja netikėtų konfliktų, ginčų. Visa tai leidžia vadovybei susitelkti į policijos strateginius tikslus, užuot sprendus kasdienes darbo santykių problemas”.
Anot jos, darbo užmokesčio didinimas ir papildomų skatinimo priemonių užtikrinimas yra vienas iš svarbiausių profesinės sąjungos tikslų prasidėjusiose derybose.
„Darbo užmokesčio didinimas turi būti periodiškai peržiūrimas ir aiškiai įtvirtintas
kolektyvinėje sutartyje. Jis turi sietis su pagrindiniais šalies ekonominio vystymosi
rodikliais, infliacija. Taip pat būtina užtikrinti premijų sistemą ilgamečiams darbuotojams, papildomas apmokamas atostogas bei motyvacines priemones už nepriekaištingą tarnybą”.
LPDPS siekia ir sutartyje įtvirtintų papildomų socialinių garantijos profesinių sąjungų
nariams, tokių kaip papildomos mokamos atostogos profesiniam tobulėjimui, poilsio dienos sveikatai gerinti, didesnis lankstumas pareigūnams, auginantiems mažus vaikus.
Be to, LPDPS atstovai derybose akcentuoja būtinumą užtikrinti pareigūnams darbo ir
poilsio balansą.
„Policijos darbuotojai privalo turėti galimybę reguliariai atlikti fizinio pasirengimo pratybas darbo metu. Taip pat būtina spręsti perteklinių viršvalandžių problemą bei užtikrinti, kad tėvai galėtų pasinaudoti papildomomis poilsio dienomis, ypač mokinių atostogų metu”, – sako I. Kursevičienė.
Galiausiai LPDPS akcentuoja socialinio dialogo stiprinimą sistemoje, didinant profesinių sąjungų svarbą ir vaidmenį. „Reikalaujame aktyvesnio profesinių sąjungų įtraukimo į darbo santykių formavimą: dalyvavimo darbo grupėse, komisijose bei priimant strateginius sprendimus, susijusius su darbuotojų teisėmis ir pareigomis”, – pabrėžia profesinės sąjungos lyderė.
Ji teigia, kad aktyvus socialinis dialogas ir stiprūs socialiniai partneriai yra ne tik policijos bendruomenės, bet ir vadovybės interesas.
„Esu tikra, kad tikras socialinis dialogas yra organizacijos stabilumo pagrindas. Pavyzdžiui, darbuotojai, jausdami didesnį saugumą, mažiau linkę kelti konfliktus, piketuoti, imtis kitų protesto priemonių. Aiškios garantijos, tinkamos darbo/tarnybos sąlygos, orus atlygis už darbą užtikrina darnesnius darbo santykius, mažina įtampą tarp vadovybės ir darbuotojų, todėl departamentas gali efektyviau įgyvendinti strateginius tikslus. Galiausiai, tai lemia mažesnę darbuotojų kaitą ir didesnę esamų darbuotojų motyvaciją”.
Įvairios praktinės situacijos jau ne kartą parodė,kad aktyvios profesinės sąjungos yra
geriausias tarpininkas tarp vadovybės ir darbuotojų.
„Dalyvaujant profesinėms sąjungoms darbuotojų problemos dažniausiai išsprendžiamos derybų keliu, išvengiant teisminių ginčų, skundų, kartais net protestų”, – teigia I. Kursevičienė.
LPDPS tikisi konstruktyvaus dialogo su vadovybe ir įsipareigojimų, kurie atneš realius
pokyčius tiek darbuotojams, tiek visai teisėsaugos sistemai.