Praėjusį šeštadienį Vilniaus PGV 2-ojoje komandoje posėdžiavo Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) viduriniosios grandies atstovai iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), taip pat iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio priešgaisrinių gelbėjimo valdybų. Susirinkime dalyvavo PAGD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.
Posėdyje buvo diskutuojama apie atlyginimų pareigūnams - „dienininkams“ - perspektyvas, vertinimų strategiją ir planus, taip pat specifinius VPPI klausimus.
M. Kanapickas susitikimo dalyvius informavo, kad „dienininkams“ planuojama pakelti koeficientus 0,75 punkto. UGPS pirmininkas Saulius Džiautas teigė, kad tokia galimybė turi būti, nes inspektorių specialybė darosi visiškai nepatraukli. Tačiau tai turi būti daroma tik tuomet, kai kiekvienam pareigūnui, nepaisant ar tai yra budintis, ar „dienininkas“, bus preliminariai paskaičiuotas koeficiento pakėlimas, užtikrinantis pajamų pakilimą bent 100 eurų per mėnesį „į rankas“.
Dėl VPPI inspektorių ir viršininkų budėjimo namuose klausimas liko atviras. PAGD direktoriaus pavaduotojas teigė pasirašęs išaiškinimą, kaip elgtis atsiradus poreikiui vykti į incidentą nedarbo laiku dar 2017 metais, tačiau ne visi UGPS atstovai jį matę ir skaitę. Profesinės sąjungos nariai mano, kad galėtų atsirasti bent jau motyvacinės priemonės vykdyti šią veiklą (priedas už papildomą krūvį ar panašiai). Profesinė sąjunga imsis iniciatyvos surinkti iš VPPI pareigūnų pasiūlymus ir su jais kreipsis į departamento direktorių.
Dėl pareiginių aprašų nesutarimų nebuvo. Bendrai teigiamai įvertinta, kad VPPI pareigūnų bendrosios funkcijos turi būti vienodos visoje Lietuvoje. M. Kanapickas papildomai papasakojo apie Kvalifikacijų standartus valstybėje, taip pat informavo, jog inspektoriams nereikės baigti UGM, kad gauti ugniagesio kvalifikaciją. Kiekvienas užimantis pareigas inspektorius turi kvalifikaciją (aukštojo, aukštesniojo ar spec. viduriniojo mokslo specialybės), o Statutas nereikalauja turėti būtent ugniagesio gelbėtojo kvalifikacijos, nors aukštojo mokslo diplomas nuo 2019 m. jau nebebus būtinas.
Taip pat aptartas savanorystės klausimas. S. Džiautas teigė, kad būtina surasti motyvacines priemones, norint, kad savanorystė pajudėtų iš sąstingio. M. Kanapickas paprašė visų pareigūnų siųsti pasiūlymus, kaip galėtume paskatinti žmones tapti ugniagesiais savanoriais ir palengvinti savo darbą.
Atsisveikinus su direktoriaus pavaduotoju, UGPS atstovai nustatė „dienininkų“ viziją vertinimų klausimu ir išgrynino lūkesčius 2019 metams. UGPS paruoš ir teiks paklausimus, organizuos susitikimus, kuris darbo grupes.