Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
„EuroCOP“: rudens sesijos posėdyje – policijos militarizavimas ir neramumai Katalonijoje
2019-10-31

Spalio 23–24 dienomis Graikijos sostinėje vyko Europos policijos konfederacijos („EuroCOP“) rudens sesijos vykdomojo komiteto posėdis, kuriame aptarti policijos militarizavimo, smurto prieš pareigūnus ir terorizmo grėsmės klausimai. 

 

Apie militarizuotos policijos vaidmenį, visuomenės pasitikėjimą ja ir veikimo principus vykusiame renginyje pasakojo pašnekovai iš Liuksemburgo, Prancūzijos bei Jungtinės Karalystės. Savo ruožtu, Graikijos atstovai aptarė emigracijos šalyje klausimus, ispanai kalbėjo apie šiuo metu Katalonijoje susiklosčiusią situaciją dėl nesibaigiančių neramumų ir protesto akcijų šalyje, o Šveicarijos pareigūnų atstovai pristatė sukurtą vaizdo įrašą apie smurtą prieš policijos pareigūnus.

 

Taip pat posėdžio dalyviai dirbo grupėse, kur buvo aptariami galimi tolimesni veiksmai siekiant pagrindinių Europos policijos konfederacijos tikslų. Pagrindiniai šioje sesijoje aptarti „EuroCOP“ tikslai: sauga ir sveikata, policijos pareigūnų socialinės teisės, policijos pareigūnų mokymai, smurtas prieš pareigūnus, pareigūnų darbo laikas. 

 

„Europos policijos konfederacija turi išsikėlusi daugiau tikslų, tačiau šįkart pagrindinį dėmesį skyrėme būtent šiems. Visi šie tikslai yra aktualūs ir Lietuvai. Tiesa, galime pasidžiaugti, jog pareigūnų sauga ir sveikata lenkiame Ispaniją, Portugaliją bei Graikiją. Negana to, pareigūnų transporto ir kai kurių specialiųjų priemonių mums gali pavydėti tokios stiprios šalys kaip Belgija ir Nyderlandai. Taip pat drąsiai žengiame pirmyn ir kalbant apie pareigūnų mokymus. Prisimenu, kai ištroškę žinių gaudydavome kiekvieną žodį ar įsiklausydavome į patyrusių profesinių sąjungų patarimus. Dabar galime jais pasidalinti ir patys“, – sako posėdyje taip pat dalyvavusi Vaida Bratcher, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo tarybos narė bei Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos vicepirmininkė.

 

Vykusio renginio pabaigoje aptarti kitų metų lapkritį Švedijoje vykstančio kongreso klausimai.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?