Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Šiaulių policija keičiasi, kad būtų kuo arčiau žmogaus
2016-02-03

Šiaulių apskrities veikla pirmąkart buvo pristatyta novatoriškai – ne skaičiais ir analitinėmis diagramomis, o jos vizualizacija. Sėdintieji salėje žiūrėjo beveik pusvalandį trukusį filmą apie praėjusių metų Šiaulių apskrities policijos pagrindinius veiklos momentus.

   Buvo konstatuota, kad pasitikėjimas policijos pareigūnais kasmet auga. Per dešimtmetį jis pasistiebė daugiau kaip 20 procentų. Šiandien policija pasitiki du iš trijų šalies gyventojų. Augantis pasitikėjimas - tai kasdienio nuoseklaus darbo rezultatas, tai - pagalba žmonėms, operatyvus reagavimas, saugumo užtikrinimas. Daugiau kaip dvi dešimtys gyventojų pernai atsiuntė dėkingumo žodžius Šiaulių apskrities policijos pareigūnams už laiku ir vietoje suteiktą pagalbą, gerai atliktą darbą, paslaugumą ir dėmesingumą. Dėkota net už paskirtas baudas. Dėl greičio viršijimo sustabdytas šiaulietis laišku padėkojo jį nubaudusiam pareigūnui už gražų elgesį ir toleranciją.

   Vienas svarbiausių policijos uždavinių – operatyviai reaguoti į iškvietimus, greitai pasiekti net atokiausias vietas. Tuo tikslu pernai Šiaulių apskrities policijos automobilių parkas buvo papildytas 25 naujais automobiliais, kurie buvo tolygiai paskirstyti komisariato padaliniams.

   Metų gale įvyko ilgai lauktas įvykis – Purienų gatvėje duris atvėrė nauja areštinė. Ši areštinė yra gerokai erdvesnė, nei buvusioji Vilniaus gatvėje. Čia - nepalyginamai geresnės sąlygos sulaikytiesiems ir darbuotojams. Ši areštinė priima sulaikytuosius iš visos Šiaulių apskrities.

   Geresnes sąlygas šiemet turės ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato darbuotojai. Ilgą laiką daugeliui kriminalinės policijos ir Migracijos poskyrio darbuotojų teko dirbti neremontuotuose kabinetuose. Tačiau dabar situacija pasikeitė – po remontų kabinetai tapo kur kas šviesesni ir jaukesni.

   Šiaulių apskrities policija nuolat ieško optimalių darbo organizavimo būdų. Dažnai šiauliečiai vieni pirmųjų išbando naujoves, kurios vėliau prigyja visoje policijos sistemoje. Prieš kelerius metus Šiaulių policija buvo pirmoji, išbandžiusi naujos pareigybės - bendruomenės pareigūno, įsiliejimą į bendruomenę. Novatoriškų idėjų netrūko ir pernai. Vienas  eksperimentų  – nauja Raseinių rajono policijos komisariato struktūra. Komisariato prižiūrima teritorija buvo padalyta į tris dalis, čia darbą organizuoja vienas pavaduotojas. Neliko takoskyros tarp  kriminalinės ir viešosios policijos tyrėjų, einama prie universalaus  pareigūno, kuris mokėtų surašyti ir administracinio teisės pažeidimo protokolą ir pradėti ikiteisminį tyrimą.

    Į pokyčių taką rudenį žengė Šiaulių Centro ir Pietinės policijos nuovadų apylinkių inspektoriai. Pareigūnai dabar mažiau laiko praleidžia kabinetuose, daugiau bendrauja su gyventojais, lankydamiesi savo teritorijoje. Tyrėjai suskirstyti į dvi apylinkes, seniau buvo 26, o jas prižiūrintys inspektoriai tyrėjams tolygiai paskirsto užduotis. Pareigūnų darbo įrankiais tapo planšetiniai kompiuteriai. Jų pagalba tyrėjai gali greičiau vykdyti savo funkcijas, inspektoriai - stebėti, kaip atliekamos užduotys.

   Pastarieji keleri metai įnešė didelių pokyčių į kriminalinę policiją. Reaguojant į visuomeninius pokyčius ir besikeičiantį nusikalstamumą, kriminalinė policija privalėjo būti pertvarkyta. Vienas iš pagrindinių reformos tikslų – išgryninti funkcijas, atsisakyti nereikalingų ir dar sovietmetį menančių darbo metodų, numatyti strategines ateities kryptis.

   Šiaulių apskrities policijos pareigūnams pernai teko tirti ne vieną rezonansinį įvykį. Sudėtingą tyrimą atliko Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Dovydas Gražulis ir jo komanda. Kelis mėnesius trukusio tyrimo metu pareigūnams pavyko demaskuoti Kupiškio rajono gyventojus, kurie verbavo socialiai pažeidžiamas merginas ir vežė jas į užsienį dirbti prostitutėmis. Šio tyrimo metu atskleistas ir dar vienas sunkus nusikaltimas – labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimas iš Pietų Amerikos į Europą.

   Dovydas Gražulis buvo nepralenkiamas Šiaulių apskrities „Metų seklio“ rinkimuose, o respublikiniame konkurse užėmė garbingą trečią vietą. Dar vieno pripažinimo Dovydas sulaukė iš naujienų portalo „Delfi“ skaitytojų. Jie nusprendė, kad būtent šiauliečių, atliktas tyrimas buvo geriausias 2015 metais šalyje.

   Naujai atgimusi Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba praėjusiais metais sėkmingai darbavosi ir kitose bylose. Didelis dėmesys skirtas menamiems ginklų kolekcininkams.  Per kelias savaites pareigūnai Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose aptiko ginklų, tūkstančius įvairaus kalibro šovinių, keliasdešimt kilogramų sprogstamosios medžiagos.

   Balandį Pakruojo rajono Linkuvos miestelį sukrėtė jaunos 21-ierių metų moters nužudymas. Sugyventinis Šarūnas Žemaitis iš pradžių pasakojo apie paslaptingą moters dingimą, bet po kelių dienų, prispaustas įkalčių, prisipažino įvykdęs kraupų nusikaltimą. Netrukus paaiškėjo, kad Žemaičio rankos suteptos dar viena žmogžudyste. Šiaulių apygardos teismo nuosprendis – Žemaitis už grotų praleis visą likusį gyvenimą.

   Vasaros pabaigoje Šiaulių kriminalistai eliminavo didelį kiekį kanapių. Kanapės buvo auginamos Radviliškio rajone Šaukoto seniūnijos vienkiemyje. Daugiau kaip 600 kanapių augo gerai įrengtose ūkinėse patalpose. Patalpos buvo apšildytos, jose buvo įrengta vėdinimo, laistymo, apšvietimo sistemos. Kanapės netrukus turėjo patekti į rinką, tačiau savalaikiai pareigūnų veiksmai tam sukliudė. Didmeninėje rinkoje už tokį kanapių kiekį augintojai galėjo gauti 100 tūkstančių, mažmeninėje – 200 tūkstančių eurų.

   Pareigūnams teko ir neįprastų iššūkių, su kuriais jie taip pat susidorojo sėkmingai. Liepą Šiaulius užplūdo lenkų futbolo sirgaliai. Čia vyko Europos lygos atrankos varžybos tarp Pakruojo „Kruojos“ ir Lenkijos „Jagiellonios“. Ginklai, konfliktai, riaušės – su tuo jau teko susidurti šalies policijai ankstesnių lenkų vizitų metu. Šį kartą sieną kirto daugiau kaip pusantro tūkstančio kaimyninės šalies sirgalių, tačiau jų vizitui buvo tinkamai pasiruošta.

   Šiaulių pareigūnai pernai rūpinosi saugumu ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Rudenį į Slovėniją mėnesiui išvyko 20 šalies pareigūnų, ketvirtadalis jų buvo šiauliečiai. Pagrindinė pareigūnų užduotis buvo vykdyti bendrą patruliavimą su slovėnais, užkardyti nusikaltimus, padėti suvaldyti didžiulį migrantų srautą. Tai - pirmas kartas, kai tokios gausios policijos pajėgos vyksta į užsienį vykdyti viešosios tvarkos funkcijų. Mūsų pareigūnų darbą slovėnai įvertino puikiai.

   Šiaulių apskrities pareigūnai kasmet daug dėmesio skiria eismo saugumui. Policininkai vykdo priemones, per kurias tikrina blaivumą, greitį, saugos diržus, ar saugiai vežami vaikai, pėsčiųjų ir dviratininkų elgesį. Šios priemonės veiksmingos. Pernai eismo įvykių, kuriuose buvo sužaloti žmonės, užfiksuota beveik dešimtadaliu mažiau nei 2014 metais. Tiesa, skaičiai vis dar skaudūs, pernai avarijose buvo sužaloti 383 žmonės, žuvo 19. Užpernai tragiškos nelaimės apskrities keliuose nusinešė 27 gyvybes.

   Šiaulių pareigūnai – vieni tvirčiausių ir sumaniausių šalyje. Tai įrodė mūsų kolegos Deimantė Augytė ir Tautvydas Skikas. Geriausių šalies viešosios policijos pareigūnų konkurse jie užėmė antrą vietą, už nugaros palikdami pajėgius Vilniaus ir Kauno pareigūnus ir tik nežymiai nusileisdami kolegoms iš Klaipėdos.

   Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pernai didelį dėmesį skyrė fiziniam pasirengimui, aktyviai dalyvavo įvairiose sporto varžybose. Prizinės vietos iškovotos taikomosios trikovės, mažojo futbolo, tinklinio, dziudo, šaudymo iš pistoleto varžybose. Pernai Šarūnas Jocius pagerino apskrities svarsčių rovimo rekordą, o Gediminas Narbutas Lietuvos policijos prisitraukimų prie skersinio rekordą.

   Šiaulių apskrities policija – tai žmonės, kurie dirba Šiaulių apskrities žmonėms. Kad jie būtų saugūs, laiku sulauktų pagalbos ir užtarimo. Nėra dienos, kad pareigūnai nebūtų kviečiami į įvykius, kad netektų spręsti konfliktų, dalyvauti operacijose, rizikuoti savo gyvybe. Jie tai daro tam, kad savo namuose, mieste ir šalyje žmonės jaustųsi saugūs. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pasiruošę ir ateityje susidoroti su visais iššūkiais, įveikti sunkumus, tiesti pagalbos ranką tada, kai ji labiausiai reikalinga. Policijos užduotis – ginti, saugoti, padėti.

Video rasite čia

Šiaulių AVPK informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?