Pagalba

  

Pagalba
Įkalinimo įstaigos ruošiasi dinaminės apsaugos startui
2016-02-26

Didžiausią dėmesį įstaigos pernai skyrė ne tik nuteistųjų, bet ir darbuotojų sąlygų gerinimui. Šiemet numatoma dar daugiau naujovių ir pokyčių, padėsiančių dar labiau efektyvinti bausmių vykdymo sistemą.

Pravieniškės ruošiasi naujovei – dinaminei apsaugai

Teisingumo ministro Juozo Bernatonio  ir Kalėjimų departamento direktorės Živilės Mikėnaitės vizitas Kaune ir Pravieniškėse pažymėtas istoriniu įvykiu – mokslų baigimo pažymėjimai įteikti pirmiesiems dinaminės apsaugos pareigūnams.  Tai naujos kartos, naujo požiūrio prižiūrėtojai, kurie darbe  taikys kitokius principus – ne muštrą, o pagalbą nuteistiesiems. Tai tikras iššūkis Pravieniškių pataisos namams, būtent šioje įstaigoje dinaminės apsaugos mokosi daugiausiai pareigūnų – 34.

Šios įstaigos vadovas Virginius Ceslevičius, pripažįsta, jog įkalinimo įstaigų personalą reikia nuolat motyvuoti, paskatinti. Todėl šiemet sau iškėlė tikslą įdiegti kuo daugiau darbo vietų su  elektronine dokumentų valdymo sistema, atnaujinti kompiuterinę techniką, remontuoti patalpas.

Sąlygos šiemet gerės ir nuteistiesiems - Pravieniškėse bus įrengtas naujas skulptūrų parkas, kuris sudarys galimybę plėtoti už pataisos įstaigos vartų esančių nuteistųjų užimtumą ir sukurs tinkamą aplinką jų poilsiui.

„Džiugu, kad Kalėjimų departamentas visuomenei atrodo vis patrauklesnis. Matau, kaip per praėjusius metus išspręstos įsisenėjusios problemos – pareigūnai aprūpinti uniformomis, daugeliui pakelti atlyginimai, o tokie projektai, kaip „Žalioji oazė“ nudažo uždarą, tačiau naujovėms atvirą sistemą pozityviomis spalvomis, ji tampa įdomesnė,“ – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Dėmesys partneriams

Metų rezultatų aptarime įkalinimo įstaigos atsigręžia ir į socialinius partnerius. Užmegzti glaudūs ryšiai su kitomis institucijomis ar nevyriausybinėmis organizacijomis sukuria ne tik naujus projektus, bet ir skatina judėti pirmyn.

Kauno apygardos probacijos tarnyba pernai prisijungė prie Eurolygos socialinio projekto „One Team“, kuriame „Žalgirio“ krepšininkai padėjo probuojamiems paaugliams įgyti socialinių įgūdžių, kartu žaidė krepšinį, skatino vaikus pakeisti savo elgesį ir požiūrį.

Visos trys Kauno įkalinimo įstaigos daug bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis – Kauno apygardos prokuratūra, policija, Kaune esančiais teismais. Už bendradarbiavimą Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius įteikė Kalėjimų departamento direktorei Prokuratūros ženklą. 

Kalėjimų departamento informacija