Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įkalinimo įstaigose – tiksinti bomba
2014-04-09

1200 iš 2000 pirminės grandies pataisos įstaigų pareigūnų pasirašė peticiją, kurią įteiks Teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui. Prižiūrėtojai reikalauja nedelsiant imtis priemonių, užtikrinant saugias ir gyvybei nepavojingas darbo sąlygas ir teisingą apmokėjimą už darbą, didinant 1-10 kategorijų pareigūnų atlyginimus 10 proc. dar šiais metais.

Pasak jų, kiekvieną dieną jie rizikuoja savo gyvybėmis, dirba viršvalandžius, už kuriuos nemokama. Pareigūnų kantrybės taurę perpildė vasario mėn. įvykis Marijampolės pataisos namuose, kuomet tarnybos metu buvo sunkiai sužalotas tuo metu poste vienas tarnybą vykdęs prižiūrėtojas. Medikai informuoja, kad jis vis dar komos būsenoje, o tikimybė, jog išgyvens, tesiekia 10 proc.

 „Darbo sąlygos tokios, jog kartais atrodo, jog darbuotojai lygiai taip pat atlieka bausmę kaip ir nuteistieji, tik turi vienintelę privilegiją – gali grįžti namo pernakvoti. Pareigūnų gyvybėms nuolat gresia pavojus, trūksta tinkamos apsaugos, todėl dirbančiųjų dramatiškai mažėja“, - pabrėžia Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

Vis dar dirbantys pareigūnai sako, jog tokiu tempu mažėjant darbuotojų skaičiui, valdininkai ir politikai turės dvi išeitis: investuoti į jų saugumą arba į įkalintųjų apykojus, nes greitai teks paleisti kalinius į laisvę.

 

Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas

Tomas Vaitkunskas

Tel. +37068779388

info@pareigunai.lt

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?