Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įkurta nauja policijos darbuotojų profesinė sąjunga
2019-03-05

Pareigūnų profesinės sąjungos stiprina savo pozicijas – Šiauliuose įsteigta Lietuvos policijos darbuotojų profesinė sąjunga (LPDPS), kurios steigėjais tapo 25 policijos darbuotojai. Organizacijos pirmininku išrinktas Lietuvos policijos mokyklos Profesinių įgūdžių valdybos 3-iojo skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Grigonis. 

 

„Manau, kad pasiekti numatytus tikslus veikiant po vieną yra gerokai sunkiau nei susibūrus. Tai ir buvo pagrindinis motyvas burtis į profesinę sąjungą. Esame kupini ryžto ilgainiui tapti stipriausia policijos darbuotojus atstovaujančia organizacija Lietuvoje, norime tapti savotišku teisėtų policijoje dirbančių žmonių lūkesčių garantu. Problemų sistemoje begalės, apie jas viešojoje erdvėje kalbama nuo nesibaigiančių reformų pradžios. Intensyviai, nuoseklaus dialogo pagalba, vėl nuo pradžių ir po truputėli šias problemas spręsime,“ – teigia LPDPS pirmininkas. 

 

Naujoji organizacija priėmė sprendimą savo veiklą susieti su Nacionaliniu pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimu (NPPSS), vienijančiu ugniagesių, pasieniečių, aplinkosaugos, muitinės ir kt. pareigūnus. 

 

„Mums nebuvo sunku pasirinkti partnerius. NPPSS pasirinkome dėl jų diplomatiškumo, profesionalumo siekiant ir pasiekiant tikslus bei dėl kitų mums artimų vertybių. Matome labai konkrečius NPPSS darbus, patirtį, veiklos rezultatus. Vien ko vertos viešai transliuotos NPPSS lyderių „kautynės“ Seimo komitetuose dėl policijos ir ugniagesių gelbėtojų biudžeto didinimo,“ – aiškina S. Grigonis. 

 

Naujos organizacijos įsteigimu džiaugiasi ir NPPSS vadovaujantis Vladimir Banel. 

 

„Policijos sistema, ilgą laiką buvusi savotišku skaidrumo, bendruomeniškumo, socialinio dialogo pavyzdžiu, dabar pasikeitusi neatpažįstamai. Generalinis komisaras ir jo komanda kreipia vis mažiau dėmesio į bendruomenę ir eilinius policijos pareigūnus, jų interesus, darbo sąlygas ir mikroklimatą. Esu tikras, kad naujiesiems mūsų partneriams darbo tikrai netrūks, svarbiausia, kad nepritrūktų ryžto, ambicijų ir drąsos,“ – sako V. Banel. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?