Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
„Metų vadovas – lyderis“ R.Kiškis: man patinka daryti gerus darbus
2013-10-16

Apdovanojimo nesitikėjo

Paklaustas, ar tikėjosi nugalėti rinkimuose 37-erių vyras išliko drovus: „Žinojau, jog dalyvauju, bet nugalėti tikrai nesitikėjau. Galvojau, kad laimės kas nors iš pačios sostinės, tikrai negalvojau, kad laimės kažkas iš rajono. Dėl to man – dvigubai maloniau. Išties buvo labai netikėta ir labai malonu“.

R.Kiškis prisipažino, kad labiausiai jį pradžiugino ne asmeninė sėkmė, o viso Ukmergės rajono policijos komisariato įvertinimas.

„Tikrai buvo labai malonu, bet labiausiai džiaugiuosi dėl kolektyvo, - pasakojo vyras. – Įvertinimas parodo, kad einama teisinga linkme ir kad su mumis viskas yra gerai. Labai džiugu, kad mūsų kolektyvas gavo ir dar vieną nominaciją“.
 

Pareigūnu tapti norėjo dar mokykloje

R.Kiškis dirbdamas pareigūnu jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Jis prisipažino, kad šią profesiją pasirinkti nusprendė dar sėdėdamas mokyklos suole.

„Kad būsiu pareigūnas, supratau dar būdamas devintokas. Išties man pasisekė, nes mane visuomet supo teigiami personažai, puikūs draugai. Aš ir dar du klasiokai sugalvojome, o jau po kelių metų studijavome tuometinėje policijos akademijoje“, - praeitį prisiminė ukmergiškis.
 

Policijoje R.Kiškis – jau daugiau nei pusę gyvenimo. „Darbuojuosi jau beveik 19 metų“, - paatviravo pareigūnas.
 

Įkvėpia geri darbai

„Nenoriu, kad skambėtų nuvalkiotai, tačiau man patinka daryti gerą. Man patinka daryti gerus darbus ir padėti žmonėms“, - paklaustas ką savo darbe mėgsta labiausiai sakė V.Kiškis.

Pasak Ukmergės rajono policijos komisariato viršininko, kiekvienam pareigūnui turėtų būti smagu negatyvius dalykus versti pozityviais.
 

„Policininkai nuolat susiduria su tam tikru negatyvu, o jų užduotis jį paversti pozityvu. Kai pavyksta tai padaryti ar bent jau priverti žmogų nusišypsoti, sumažinti širdgėlą – tai jau yra gerai. Tai išties labai geras jausmas“,  - pasakojo R.Kiškis.

Šviežiai iškeptas „Metų vadovas – lyderis“ taip pat džiaugiasi, jog pareigūno darbe praktiškai nėra rutinos:  „Man patinka, kad kiekviena diena yra kitokia ir kasdien galima susidurti su skirtingomis situacijomis“.
 

Motyvacijos nestinga nei viršininkui, nei pavaldiniams

R.Kiškiui papildomos motyvacijos nereikia. „Turbūt žinot posakį – susirask patinkantį darbą, nedirbsi nei sekundės – tai būtent mano situacija“, - šypsodamasis kalbėjo vyras.
 

Visgi, galiausiai pareigūnas įvardijo savo motyvacijos šaltinį: „Mane motyvuoja mano kolegos. Aš dirbu labai stipriame kolektyve ir turiu labai gerą komandą. Jeigu turi gerą komandą, tai ir dirbti nėra sunku“.
 

Darbas R.Kiškiui tarsi hobis: „Pats darbas man yra ne tik darbas, bet ir hobis, - pasakojo vyras. – Tikrai nesakau, kad esu darboholikas, bet savo darbą išties labai mėgstu“.
 

Viršininkas džiaugiasi, jog papildomai motyvuoti praktiškai nereikia ir kitų Ukmergės rajono policijos komisariate besidarbuojančių pareigūnų.
 

„Jų papildomai motyvuoti nereikia.  Turime naują pastatą, sporto salių, šaudyklą. Mūsų kolektyvas turi daugybę stiprių tradicijų, kartu organizuojame įvarias varžybas, kartu švenčiame šventes ir apskirtai viską stengiamės daryt kartu, taigi motyvacijos išties netrūksta“, - džiaugėsi R.Kiškis.
 

Geras vadovas turi būti novatorius

Paprašytas įvardinti gero vadovo bruožus, R.Kiškis sakė, kad geras vadovas šiais laikais visuomet turi būti pasirengęs pokyčiams.
 

„Geras vadovas turi mokėt klausyti ir įsiklausyti savo pavaldinių, be to turi būti visuomet pasirengęs pokyčiams, - teigė pareigūnas. – Turi ne tik dalinti nurodymus, bet ir bendrauti su kolektyvu. Reikia būti novatoriumi, eiti į priekį ir nuolat ieškoti naujų sprendimo būdų“.

Pareigūnams linki daugiau optimizmo

Baigdamas pokalbį R.Kiškis palinkėjo visiems Lietuvos pareigūnams turėti daugiau optimizmo ir geros nuotaikos.

„Pareigūnams aš visuomet linkėjau ir linkėsiu turėti daugiau optimizmo. Juk nėra su policija taip blogai, jei mes čia dirbame.
 

Būkime optimistai, ieškokim naujų problemų sprendimo būdų, stenkimės padėti žmonėms ir bandykime būti geros nuotaikos, kad ir kaip blogai būtų. Manau, kad judame  į priekį ir visi einame teisinga linkme“, - užbaigė R.Kiškis.

„Pareigūnų kredito unijos“ ir VAITĮPS informacija
Autorius: Justas Valiuškevičius

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?