Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Po profsąjungos kreipimosi VSAT peržiūrėjo atlygintinas mokymosi išlaidas
2017-05-03

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinė sąjunga neseniai kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadą Renatą Požėlą dėl galimybės peržiūrėti atlygintinų mokymosi išlaidų dydžio klausimą profesinės sąjungos nario atžvilgiu. VSAT kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją su prašymu sudaryti su pareigūnu taikos sutartį ir atsisakyti teismo priteistos sumos, įvykdžius tam tikrus reikalavimus.

 

Profesinės sąjungos turima informacija, 2010 m. su profesinės sąjungos nariu buvo sudaryta stojimo į vidaus tarnybą sutartis, pagal kurią pareigūnas įsipareigojo ištarnauti valstybės sienos apsaugos sistemoje penkerius metus. 2015 m. jo paties prašymu buvo atleistas iš tarnybos dėl asmeninių priežasčių. Atleidimo iš tarnybos dienai pareigūno vidaus tarnybos stažas buvo 3 metai 4 mėnesiai 12 dienų. Tais pačiais metais Vilniaus rajono apylinkės teismo sprendimu Pasieniečių mokyklai iš pareigūno buvo priteista visa 5215, 21 Eur mokymosi išlaidų suma ir 5 % metinių palūkanų nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme.

 

2016 m. pab. pareigūnas grąžintas į vidaus tarnybą ir yra VSAT Ignalinos rinktinės branduolinės energetikos objektų apsaugos dalinio pasienietis. Profesinė sąjunga VSAT vadovybės prašė peržiūrėti iš pareigūno išieškotinos mokymosi išlaidų sumos dydžio klausimą, atsižvelgiant į tai, kad tarnybą jis šiuo metu tęsia.

 

Po profesinės sąjungos kreipimosi VSAT kreipėsi į VRM, teigdama, kad asmeninėmis priežastimis (sunki materialinė padėtis) grįstą situaciją būtų linkusi vertinti pozityviai pareigūno atžvilgiu. R. Požėlos pasirašytame rašte dėstoma, kad teisės aktai nenumato galimybės pareigūnui mokymosi išlaidas atlyginti proporcingai ištarnautam laikui, nes pareigūnas įstojo mokytis 2010 m., kuomet galiojo senoji Vidaus tarnybos statuto redakcija. Be to, teismas išdavė vykdomąjį raštą ir antstolis pradėjo išieškojimo procedūrą. R. Požėlos manymu, vadovaujantis Civiliniu kodeksu, galima būtų pasiūlyti pareigūnui sudaryti taikos sutartį, numatant jam prievolę ištarnauti tarnyboje 1 metus ir 8 mėnesius ir tik tokiu atveju atsisakyti teismo priteistos skolos. Priešingu atveju – palikti įsipareigojimą sumokėti skolą.

 

VSAT šiuo metu laukia VRM pozicijos tam, kad galėtų priimti reikiamą sprendimą ir imtis tolimesnių veiksmų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?