Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Policija teigia užbaigusi reformą, profsąjungos primena apie skundą teismui
2017-08-15

Nors ją dar turi įvertinti Vidaus reikalų ministerija, visoje Lietuvoje į bendrus komisariatus jau sujungta kriminalinė ir viešoji policija. Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) policijos vadovybei primena – reforma apskųsta teismui, todėl tai toli gražu ne pabaiga.

 

Profesinės sąjungos ne kartą kritikavo neefektyviai ir neracionaliai vykdomą reformą, kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę.

 

„Visi komisariatai Lietuvoje dirba pagal naują modelį“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis. Policijos vadovybė reformos ėmėsi pernai, sakydama, kad tai padidins visuomenės saugumą, patruliuojančių policininkų skaičių ir gerins pareigūnų darbo sąlygas. Jungiant viešąją ir kriminalinę policiją komisariatuose, atsisakyta nereikalingų pastatų, dalies darbuotojų.

R.Matonis teigė, kad po reformos išaugo gatvėse dirbančių pareigūnų skaičius. Praėjusių metų pradžioje Lietuvoje vienu metu į įvykius vidutiniškai galėjo reaguoti apie 200 ekipažų, o palaipsniui pereinant prie naujo veiklos modelio pirmąjį šių metų pusmetį vienu metu reaguojančių ekipažų yra daugiau nei 300.

 

Policijos vadovybė teigia mokanti pareigūnus vykdyti naujas užduotis, geriau juos aprūpinanti reikalinga įranga.

 

Pasak atstovo spaudai, nuo policijos reformos pradžios atsisakyta 70 pastatų visoje Lietuvoje.

 

R.Matonis teigė, kad pertvarka leido sutaupyti ir didinti algas pareigūnams. Nuo šių metų liepos pirminės grandies policininkai gauna mažiausiai po 700 eurų, o vidurinės grandies pareigūnai – ne mažiau 850 eurų „į rankas“.

 

Policija siekia, kad 2020 metais mažiausias pareigūnų darbo užmokestis siektų tūkstantį eurų.

 

Kritikavo ir profsąjungos, ir prezidentė

 

Policijos reformai itin priešinosi pareigūnų profesinės sąjungos. Pabaigus pertvarką, daugiausiai nerimo joms kelia išaugęs darbo krūvis.

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimiras Banelis pareiškė, kad policijos reforma įvykdyta „kreivomis rankomis“.

 

„Jie padarė tokį jovalą, kad žmonės dabar dūsta nuo perdėtų, chaotiškų, stichinių darbų“, – BNS sakė jis.

 

V.Banelis pridūrė, kad reformos metu iš policijos „vienu ar kitu būdu buvo išvaryti pora tūkstančių žmonių“.

 

Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos lyderis Vitalijus Jagminas BNS teigė, kad siekdama padaryti pareigūną universalų policijos vadovybė vis tiek turi nustatyti jo darbo prioritetus.

 

„Vienas pareigūnas vienu metu negali atlikti ikiteisminio tyrimo ir vykdyti administracinės teisenos“, – sakė V.Jagminas.

 

Policijos departamentas nurodo neturinti duomenų, kiek tiksliai pareigūnų paliko tarnybą dėl pertvarkos. Jo duomenimis, 2015 metais policijos sistemoje dirbo apie 11,4 tūkst. pareigūnų, 2016 metais – beveik 10,7 tūkst. policininkų.

 

Šiuo metu policijoje dirba 10,6 tūkst. žmonių. Į šį skaičių patenka ir statutiniai pareigūnai, ir karjeros valstybės tarnautojai, ir darbuotojai pagal darbo sutartis.

 

Šiemet gruodį darbą pradėjęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas buvo pristabdęs policijos pertvarką. „Ten tikrai buvo daug chaoso, daug pareigūnų pasipiktinimo. (...) Manau, kad situacija dabar yra suvaldyta“, – BNS sakė ministras. Jis teigė, kad ministerija reformą įvertins šį rudenį.

 

Po profsąjungų skundų Policijos departamento veiksmus vykdant pertvarką pernai spalį buvo sukritikavusi ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Delfi ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo informacija

 

Originalų tekstą skaitykite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/policijos-reforma-lietuvoje-baigta.d?id=75472517

 

Daugiau skaitykite:

 

V. Banel: 10 esminių dalykų apie policijos reformą

 

Pripažintos policijos reformos spragos: nepatyrusių pareigūnų atlyginimai augo, o patyrusių – ne 

 

V. Banel: absurdas policijoje turi baigtis

 

Pareigūnai pritaria policijos reformos stabdymui, bet džiūgauti nesiruošia 

 

Teismas atsisakė nagrinėti skundą dėl policijos reformos, profsąjungos teiks papildomus dokumentus 

 

Pareigūnų atstovai policijos problemas išsakė Prezidentės patarėjams 

 

Statutiniai pareigūnai vėl kreipėsi į Prezidentę: policijos reforma dar labiau skubinama 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?