Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profesinė sąjunga: ugniagesių gyvenimas po truputį gerės ir kitąmet
2017-12-21

Po susitikimų su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovybe, 2018 m. biudžeto aptarimo su profesinės sąjungos valdyba Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininkas Saulius Džiautas teigia, kad kitąmet ugniagesių gyvenimas po truputį gerės. Nors tikėtasi buvo gerokai daugiau, ugniagesių atstovai teigiamai vertina būsimus pokyčius.

 

Valdybos posėdyje diskutuota apie svarbiausius ugniagesiams klausimus

 

Šią savaitę vykusiame UGPS išplėstiniame valdybos posėdyje aptartas kitų metų biudžetas ir kiti ugniagesiams svarbūs klausimai. Susitikime dalyvavo 29 profesinių sąjungų atstovai iš 23 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) padalinių. Atstovai susipažino su 2018 metų PAGD finansavimu ir aptarė jo panaudojimą.

 

„Ambicijos buvo didesnės, bet reikalai nėra tokie jau prasti. Eiliniam pareigūnų vertinimui pinigų pakaks. Tik vadovams teks neišlaidauti, pasistengti, kad  būtų užtikrinta parengtis ir kuo mažiau reikėtų dirbti viršvalandžių", - sakė S. Džiautas.

 

Atstovai kalbėjo ir apie galimus diskriminavimo atvejus, kai dėl narystės profesinėje sąjungoje yra sudaromos kitokios darbo sąlygos ir apmokėjimo sistema. Diskutuota apie priedus už papildomas užduotis, darbuotojų vertinimą. UGPS pirmininkas Saulius Džiautas įsipareigojo šiuos klausimus aptarti su atsakingais vadovais.

 

„Noriu padėkoti susirinkimo dalyviams už supratimą, atsidavimą bendram reikalui, sveiką kritiką ir pasiryžimą toliau tęsti pradėtus darbus. Bendromis jėgomis turime siekti valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų ir darbuotojų socialinių garantijų gerinimo, atlyginimų didinimo. Ne mažiau svarbu pareigūnus ginti nuo nuo nepagrįstų ir nepamatuotų darbdavių sprendimų“, - sakė S. Džiautas.

 

PAGD vadovybė žada taupyti lėšas

 

Po valdybos posėdžio UGPS pirmininkas S. Džiautas, kitų ugniagesius atstovaujančių profsąjungų atstovai ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Vladimir Banel susitiko su PAGD vadovybe.

 

PAGD direktorius Kęstutis Lukošius padėkojo visiems už konstruktyvų bendradarbiavimą. Anot jo, nuo 2013 m. PAGD finansavimas kasmet didėja, tačiau daug pinigų išleidžiama nekilnojamo turto bei automobilių nuomos sutarčių vykdymui. Direktorius užtikrino, kad planuojama peržiūrėti „NT Valdos“ sutartis dėl gaisrinių pastatų nuomos, bus siekiama pastatų perkėlimo į PAGD nuosavybę.

 

PAGD informavo, kad nuo 2019 m. planuojama panaikinti apskričių ir objektines valdybas kaip juridinius asmenis. Planuojama palikti PAGD kaip vieną juridinį asmenį. Viską susisteminus, siekiama sutaupyti nemažai lėšų, kurias galima būtų nukreipti į atlyginimų didinimą bei kitų poreikių tenkinimą.

 

Susitikimo metu kalbėta ir apie „nulinę toleranciją“ neblaiviems darbe pasirodžiusiems darbuotojams.  PAGD užtikrino, kad bus tęsiami patikrinimai.

 

Atsisveikindamas PAGD direktorius pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjo gerų bei saugių 2018-ųjų metų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?