Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjunga: pasieniečiai kviečiami kartu siekti didesnių atlyginimų
2018-07-30

Praėjusią savaitę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės Kenos pasienio užkardoje lankėsi Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Vladimir Banel ir tarybos pirmininkas Jevgenijus Amelinas. Susitikimo su užkardos pareigūnais metu kalbėta apie visos vidaus reikalų sistemos pokyčius ir kitus pasieniečiams svarbius klausimus.  

 

„Su pareigūnais kalbėjome apie Vidaus tarnybos statuto pakeitimus nuo kitų metų sausio, siūlymus didinti pensijas, 2019 metų tarnybos finansavimą ir atlyginimų didinimą. Jau yra žinomi pirminiai kitų metų valstybės biudžeto skaičiai. Mūsų vertinimu, pateikti skaičiai yra net kelis kartus per maži. Pasieniečių darbo užmokesčio didinimas tiesiogiai susijęs su tarnybai skiriamu finansavimu. Todėl turime visi bendrai dėti maksimalias pastangas ir įsitraukti į šį procesą”, - ragino V. Banel.

 

Iš kairės: V. Banel, Kenos pasienio užkardos vadas Sigitas Valainis

 

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo proceso ypatumus, pristatyti 2017 ir 2018 m. VSAT sudarytoje komisijoje nagrinėti tarnybiniai ginčai ir ju rezultatai.

 

Plačiau apie komisijos darbą skaitykite čia: 

 

Profesinės sąjungos teisininkų dėka pakartotinai įvertinta pareigūno metinė veikla

 

LPPPS palaikymo sulaukusiam pareigūnui sumažinta mokėtina materialinė žala

 

Žingsnis į priekį: VSAT ginčas išspręstas ne teismo keliu

 

Atstovai išklausė užkardos pareigūnų išsakytus lūkesčius bei atsakė į jų pateiktus klausimus. Daugiausiai klausimų sulaukta dėl atostogų suteikimo tvarkos, darbo užmokesčio didėjimo, laipsnių suteikimo, tarnybinių vertinimo (plačiau apie tarnybinės veiklos vertinimus skaitykite čia). 

 

Šiemet VSAT pavyko įvertinti 96 proc. pareigūnų, kuriems po vertinimų padidinti atlyginimai. LPPPS atstovai džiaugiasi, kad lėšos naudojamos tikslingai ir atlyginimų didinimas, dėl kurio sutarta šių metų pradžioje, įvykdytas beveik 100 proc. 
 
 

Susitikimas su Kenos užkardos pareigūnas

 

Artimiausiu metu LPPPS atstovai tęs apsilankymus ir kitose VSAT pasienio užkardose.

 

Anksčiau rašėme:

 

Profsąjunga: pasieniečiams padidinti atlyginimai – bendruomenės nuopelnas

 

NPPSS su Vidaus reikalų ministerijos vadovybe diskutavo apie pareigūnų pensijas

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?