Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Profsąjungos dėka pakeistas pareigūno veiklos vertinimas
2018-06-15

Po pareigūno, Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) nario, skundo Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato tarnybinių ginčų komisija patenkino prašymą panaikinti tarnybinės veiklos vertinimo komisijos išvadą. Pareigūno veiklos vertinimas iš „gerai“ pakeistas į „labai gerai“.

 

Pareigūnas kartu su Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo teisininkų ir tarybos narių pagalba kreipėsi Į Klaipėdos AVPK tarnybinių ginčų komisiją dėl to, kad jo tarnybinė veikla buvo įvertinta „gerai“. Žemesnį pareigūno tarnybinės veiklos įvertinimą lėmė 2016 m. paskirta tarnybinė nuobauda ir pastarosios apskundimas teismui. Institucija, kurioje pareigūnas atlieka tarnybą ir veikia Vertinimo komisija, yra nurodyta atsakovu. Klaipėdos apygardos administracijos teismas prašymą atmetė, pareigūnas pateikė apeliacinį skundą, tačiau byla dar neišnagrinėta.

 

Atkreiptinas dėmesys, kad eilinių tarnybinės veiklos vertinimų metu privalo būti atsižvelgiama tik į vertinamais metais atliktas veikas, tai yra veikos, padarytos 2016 metais, daro įtaką 2016 metų tarnybinės veiklos įvertinimui. Tuo tarpu 2017 m. padarytos veikos daro įtaką 2017 metų tarnybinės veiklos įvertinimui.

 

Vidaus reikalų ministerija yra pateikusi nuomonę, kad „vien tas faktas, kad vertinamu laikotarpiu pareigūnui buvo paskirta ar jis turėjo galiojančią tarnybinę nuobaudą, manome, nėra lemiamas, ypač tuo atveju, kai nustatoma, kad tarnybinę nuobaudą lėmę veiksmai yra palyginti mažareikšmiai arba buvo padaryti dar iki vertinamo laikotarpio“. Atsižvelgiant į tai bei remiantis protingumo principu, tarnybinė nuobauda gali daryti įtaką tik to laikotarpio pareigūno tarnybinės veiklos vertinimui, kurio metu buvo skirta.

 

Gegužės 16 d. priimtas Klaipėdos apskr. VPK tarnybinių ginčų komisijos sprendimas, kuriuo patenkintas pareigūno prašymas panaikinti Klaipėdos apskr. VPK pareigūnų tarnybinės veiklos vertinimo komisijos išvadą. Gegužės 28 d. Klaipėdos apskr. VPK viršininkas priėmė įsakymą atlikti pakartotinį 2017 metų tarnybinės veiklos vertinimą. Birželio 13 d. įvyko pakartotinis pareigūno tarnybinės veiklos vertinimas, pareigūno tarnybinė veikla įvertinta „labai gerai“.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?