Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Švedijos profesinės sąjungos reikalauja atlikti koordinuotų teroristinių atakų valdymo tyrimą
2016-04-07

Policijos profesinės sąjungos Švedijoje ne kartą diskutavo su politikais apie tai, kad policijos pajėgoms trūksta pareigūnų. Anot pareigūnų atstovų, į sistemą sudėtinga pritraukti darbuotojus dėl per mažų atlyginimų, sudėtingų darbo sąlygų ir darbo krūvio, kuris susidaro ilgą laiką neužpildant reikiamo etatų skaičiaus. Šį procesą pagreitino jau metus besitęsiančios reformos, kurioms trūksta tikslingumo ir organizuotumo. Nemažai kvalifikuotų pareigūnų jau paliko arba planuoja palikti savo darbą ir išeiti ten, kur jų patirtis ir žinios bus reikalingesnės ir labiau vertinamos.

Švedijos policijos vadovas Dan Elliason teigia norintis papildomai priimti 700 policininkų, tarp kurių, visų pirma, būtų civiliai, galintys prisidėti prie sienų kontrolės ir nusikaltimų tyrimų. Savo ruožtu profesinės sąjungos siūlo imtis stresinių situacijų, koordinuotų teroristinių atakų valdymo pareigūnų tarpe tyrimo, kuris parodytų, ar policininkai yra pasirengę atremti atakas, ar jiems pakanka šiuo metu organizuojamų mokymų, turimų žmogiškųjų resursų, technikos, specialiųjų priemonių.

Policijos pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos išskiria tris esminius dalykus, nuo kurių priklauso policijos efektyvumas:

-          Finansiniai resursai. Anot profesinių sąjungų, policijai turėtų būti skiriamas didesnis finansavimas.

-          Žmogiškieji resursai. Policijos pajėgos privalo turėti reikiamą skaičių pareigūnų su reikalingais įgūdžiais. Pareigūnų atstovai įsitikinę, kad Švedijai šiuo metu trūksta policininkų.

-          Aprūpinimas ir apmokymai. Pareigūnai privalo būti tinkamai apmokyti ir aprūpinti, nes menkiausia smulkmena gali turėti labai skaudžias pasekmes.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.aftonbladet.se/debatt/article22550900.ab