Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Įvyko LAASDPS konferencija, pirmininku išrinktas Vaidas Laukys
2020-07-06

 

Praėjusį savaitgalį Elektrėnuose įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ataskaitinė rinkiminė konferencija. Jos metu organizacijos pirmininku trejų metų kadencijai buvo išrinktas Vaidas Laukys. Jo pavaduotoju tapo iki šiol profesinei sąjungai vadovavęs Eimantas Puodžiukas. Be to, renginio metu išrinkti dar devyni valdybos nariai, taip pat patvirtinta revizijos komisija.

 

Konferencijos metu daug dėmesio buvo skirta LAASDPS veiklos 2019 m. rezultatams, buvo diskutuojama dėl svarbiausių artimiausio laikotarpio organizacijos veiklos krypčių.

 

Aplinkosaugininkus vienijančios profesinės sąjungos konferencijos dalyviai sutarė, kad be geresnių darbo sąlygų, socialinių garantijų LAASDPS nariams stiprinimo, svarbią dalį organizacijos veikloje turi užimti ir aplinkos apsaugos sistemos pokyčių stebėsena, svarbiausių rizikų identifikavimas, savalaikis reagavimas į kylančias problemas. Be to, būtina stiprinti LAASDPS filialus, jų veiklą, plėtoti kolektyvinių sutarčių pasirašymo idėją, stiprinti socialinį dialogą, rodyti didesnį aktyvumą teikiant ekspertinę nuomonę dėl aplinkosaugos problemų ir jų sprendimo būdų.

 

Konferencijoje taip pat buvo svarstytas rezoliucijos dėl vykdomos šalies aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės politikos projektas. Daugiausiai dėmesio rezoliucijos projekte skirta Aplinkos ministerijos vadovybės neveiksnumui sprendžiant aplinkosaugos problemas, sąmoningam socialinio dialogo sistemoje vengimui, spontaniškam ir neapgalvotam aplinkosaugos sistemos pertvarkos vykdymui. Konferencija įpareigojo LAASDPS valdybą patikslinti rezoliuciją ir ją pateikti.

 

Renginio svečiai Seimo nariai Vytautas Bakas ir Simonas Gentvilas ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel pasidalino savo patirtimi bei įvertino LAASDPS veiklą, pasidalino patarimais ir įžvalgomis, paskatino aplinkosaugininkų bendruomenę būti dar aktyvesne ir drąsiai ginti savo poziciją.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?