Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
AAD nušalintas aplinkosaugininkas išgirdo palankų teismo sprendimą 
2021-03-12

Vilniaus apygardos administracinis teismas patenkino aplinkosaugininko Donato Bagočiaus skundą dėl neteisėto nušalinimo nuo Aplinkos apsaugos departamente (AAD) einamų pareigų. Teismas įpareigojo AAD panaikinti įsakymą, kuriuo D. Bagočius buvo nušalintas, o taip pat sumokėti aplinkosaugininkui darbo užmokestį ir delspinigius už laikotarpį, kuomet jis buvo nušalintas. 

 

Primename, kad pareigūnas, AAD sprendimu, buvo nušalintas nuo pareigų po to, kai jis suteikė informaciją apie Būtingės naftos terminale įvykusį incidentą Aplinkos ministerijos atstovams.

 

Teismas, įvertinęs pateiktus įrodymus, konstatavo, kad kitaip nei teigė AAD, aplinkos apsaugos srityje pareigūnai atostogų metu gali reaguoti į iškvietimus, atlikti operatyvius veiksmus. Nagrinėtu atveju nustatyta, kad D. Bagočius atliko veiksmus, siekdamas užkirsti kelią kilusiai grėsmei aplinkai, ją operatyviai nustatyti. AAD nepateikė jokių įrodymų, kad pareigūno atlikti veiksmai, siekiant užtikrinti Būtingės terminale įvykusio taršos incidento tyrimą, būtų buvę netinkami, nesuderinami su siekiamais tikslais, padarę žalą valstybės biudžetui ir pan. Taip pat nėra pateikta jokių įrodymų, kad Aplinkos ministerijos atstovui pareiškėjas būtų teikęs informaciją, nesusijusią su jo atliktais veiksmais ar tikrovės neatitinkančią informaciją.

 

„Teismas teisingai įvertino, jog D. Bagočius savo veiksmais siekė užkirsti kelią kilusiai grėsmei aplinkai, ją operatyviai nustatyti. Nebuvo nustatyta, kad jo atlikti veiksmai būtų buvę netinkami, nesuderinami su siekiamais tikslais, padarę žalą valstybės biudžetui. Visgi dėl savo iniciatyvos ir siekio tinkamai tarnauti valstybei jis AAD buvo nubaustas ir net nušalintas nuo pareigų, lyg būtų padaręs šiurkštų pažeidimą. Ši situacija tik parodo, kad departamente viskas gerai nėra. Jei įstaigoje tyrimai būtų atliekami objektyviai ir vadovaujantis bendraisiais teisės principais, tai toks teismo sprendimas net nebūtų reikalingas. Manau, kad toks teismo sprendimas yra pirmas žingsnis užkertant kelią įstaigoms veikti nevaržomai ir nepagrįstai bausti atsidavusius tarnybai ir į politiką nesikišančius pareigūnus“, – sako Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) teisininkas Rintautas Kupris.

 

D. Bagočius yra LAASDPS narys, todėl šiame procese jam atstovavo šios profesinės sąjungos ir NPPSS teisininkų komanda.

 

AAD teismo sprendimą per 30 dienų gali apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

--

 

Teismai.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?