Pagalba
Aiškinamasi, kodėl Viešojo saugumo tarnybos pareigūnams laiku neišmokamas atlygis
2015-03-05

Profesinės sąjungos duomenimis, šiuo metu dar nėra išmokėtas avansas už 2015 m. vasario mėn. (avansas turi būti išmokamas iki vasario 25 d.). Be to, daliai VST pareigūnų vasario mėn. darbo užmokestis buvo išmokėtas vėluojant daugiau nei septynias dienas.

„Tokia situacija daro didelę žalą – pareigūnai turi įsipareigojimų bankams, draudimo bendrovėms, vėluojant darbo užmokesčiui jie negali šių įsipareigojimų vykdyti ir dėl to gali nukentėti finansiškai. Toks vėlavimas turi neigiamų pasekmių ir pačiai tarnybai – nukenčia psichologinis mikroklimatas“, - teigia VA ITĮPS pirmininkas Vytautas Lamauskas.  

Be to, įstatymas numato, kad vėluojant darbo užmokestį mokėti ilgiau nei 7 dienas, darbuotojai įgyja delspinigių reikalavimo teisę, todėl VST yra daroma ir turtinė žala.

Atsižvelgdami į tai, kad situacija yra itin įtempta, profesinė sąjunga kreipėsi į tarnybos vadą Sergėjų Madalovą su prašymu imtis skubių priemonių, kad daromas pažeidimas būtų nedelsiant pašalintas ir pareigūnams būtų laiku išmokėtas darbo užmokestis. Taip pat prašoma pradėti tarnybinį patikrinimą, kurio metu būtų nustatytos padarytų pažeidimų aplinkybės, o atsakingi pareigūnai patraukti tarnybinėn atsakomybėn už VST ir jos pareigūnams daromą žalą. 

VA ITĮPS informacija