Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Alfredas Povilanskas: tikimės konstruktyvesnio bendradarbiavimos su PAGD ir kolektyvinių derybų starto
2016-01-05

Kaip vertinate praėjusius metus?

2015-uosius galėčiau pavadinti pokyčių, įtampos ir pagaliau lūžio metais. Su didelėmis visos pareigūnų bendruomenės pastangomis pavyko pasiekti Vidaus tarnybos statuo priėmimo. Nors daugelį neramina jo ateitis, ypač atsirandantis kasmetinis pareigūnų veiklos vertinimas, tai kelias į naujas galimybes, visos vidaus tarnybos sistemos perėjimas į naują etapą, kokybiškesnį judėjimą į priekį.

Žinoma, daugelis tikėjosi pilnai įgyvendinamo Statuto jau nuo 2016-ųjų, bet ir dabartinis variantas didelis pasiekimas. Pareigūnams bus suteikta galimybė jaustis oriau ir užtikrinti kokybiškesnę visuomenės apsaugą taip stiprinant žmonių pasitikėjimą.

Daugelyje tarnybų jau pasirašytos kolektyvinės sutartys. Kaip tai vertinate? Kada galima tikėtis pasirašymo ir jūsų tarnyboje? Ką tai duos pareigūnams?

Kolektyvinė sutartis aptariame kiekviename Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos atstovų susitikime su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) vadovybe, tačiau imtis konkrečių veiksmų pradžiai trūksta bendro sutarimo. Kol kas sutarta derybas pradėti šių metų pradžioje.

Kaip vertinate ateinančių metų tarnybai skirtą biudžetą?

Kitų metų biudžetas, žinoma, yra nepakankamas, tačiau turime verstis su tuo, kas yra skirta. Pavyzdžiui, su PAGD yra sutarta dėl negautos tarnybinės uniformos kompensavimo ugniagesiams gelbėtojams.

Kitų metų biudžete tam nėra skirta lėšų, o suma yra gana didelė, todėl kompensacijos bus mokamos jas paskirstant per kelerius metus.

Kokias problemas įžvelgiate tarnyboje?

Neramina tai, kad apskričių valdybose požiūris į profesines sąjungas yra gana kritiškas, žinome ir keletą spaudimo atvejų. Be to, savivaldybių ugniagesius neramina 2016 metais startuojanti savanorių programa. Pasigirsta grasinimų dalį atleisti, nors dar nesurinktas reikiamas savanorių skaičius. Savanoriavimas – gerbtinas ir sveikintinas tikslas, tačiau sieksime, kad pats procesas vyktų aiškiai ir sklandžiai.

Ko tikitės ateinančiais metais?

Ateinančiais metais tikimės konstruktyvesnio bendradarbiavimo su PAGD, kolektyvinės sutarties derybų starto. Ugniagesiai gelbėtojai viliasi oresnio atlygio už jų sunkų ir pasiaukojantį darbą gelbėjant artimą.Tikimės, kad startavęs pokyčių vėjas nenurims, pūs ir toliau atnešdamas naujas galimybes.

UGPS informacija