Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Algirdas Butkevičius nelinkęs palaikyti pareigūnų inicijuojamo susitarimo dėl teisėsaugos problemų sprendimo
2015-10-20

Pasak Premjero, pastaruoju metu pareigūnams skiriamas didelis dėmesys, o Vyriausybė nuosekliai vykdo savo veiklos programoje įtvirtintus įsipareigojimus, kurių esmė - pareigūnų profesionalumą ir atsakingumą motyvuojantis atlyginimas bei suteikiamos socialinės garantijos. A. Butkevičius priminė, kad po ilgų diskusijų buvo priimtas naujas Vidaus tarnybos statutas, atvėręs galimybę pertvarkyti socialinių garantijų sistemą, didinti darbo užmokestį, galimybę taikyti lanksčią apmokėjimo sistemą, o tai reiškia, kad nebeliks neproporcingai didelių algų skirtumų, bus skatinami sąžiningi profesionalūs policininkai.

"Ir pareigūnų algų kėlimui vien jau 2016 m. biudžete yra numatoma skirti 11 mln. eurų. Tai labai didelis augimas, lyginant su kituose sektoriuose dirbančiais darbuotojais", - antradienį interviu LRT radijui sakė Premjeras.

A. Butkevičiaus teigimu, taip pat tobulinamas statutinių įstaigų administravimas, vyksta pertvarkos viešojoje policijoje, modernizuota kriminalinė policija. Premjeras taip pat įvardino bendradarbiavimo su pareigūnų profsąjungomis svarbą.

"Vyriausybė yra įvykdžiusi jau didelę dalį savo programinių įsipareigojimų, nes visi tie jų pageidavimai, dėl kurių buvo sutarta, buvo perkelti į Vyriausybės programą, ir mūsų rūpestis yra, kad stiprintume viešąjį saugumą. Į profesinių sąjungų pasiūlymus buvo atsižvelgta ir priimant naują statutą, gerinant pareigūnų finansines ir socialines darbo garantijas. Toks bendradarbiavimo modelis yra veiksmingas ir konstruktyvus, kada galime operatyviai susirinkti ir pakalbėti svarbiais klausimais", - teigė jis.

ELTA primena, kad Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) Vyriausybės vadovui A. Butkevičiui siūlo pasirašyti nacionalinį susitarimą, kuriuo siekiama stiprinti Lietuvos viešąjį saugumą. NPPSS siūlo Vyriausybei iki 2016 m. pabaigos parengti ir pateikti Seimui Lietuvos teisėsaugos sistemos plėtros programą, skirti tam papildomas lėšas bei nustatyti prioritetinius tikslus.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/algirdas-butkevicius-nelinkes-palaikyti-pareigunu-inicijuojamo-susitarimo-del-teisesaugos-problemu-sprendimo-1405752/