Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Alytaus aplinkos apsaugos departamento vadovas su pavaldiniais bendrauja ir kumščių pagalba
2016-02-12

Vaidas Laukys, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) vadovas, sako, jog šiandieninis įvykis jo nenustebino - Alytaus regioninio departamento vadovas jau seniai įvairiais būdais engia profesinėms sąjungoms priklausančius savo darbuotojus. 

“Praėjusių metų vasarą, kaip galima spręsti iš viešoje erdvėje esančios informacijos, regioninių aplinkos apsaugos departamentų vadovai nepalaikė Aplinkos ministerijos vadovybės bandymų įgyvendinti sistemos reformą, kuria sistema būtų centralizuota. Matyt vietiniai vadovai labai bijojo prarasti įtaką. Profesinės sąjungos reformos idėją palaikė, tik kėlė ne vadovų, o pareigūnų darbo sąlygų ir socialinių garantijų klausimus, todėl į mūsų narius buvo imta žiūrėti kaip į didžiausius priešus. Žmonės sulaukia užuominų trauktis iš profesinių sąjungų, jei nori padaryti karjerą, o nesutinkantys yra mindomi per metinius veiklos įvertinimus. Tačiau po to, kaip šiandien prieš mūsų kolegą buvo panaudota fizinė jėga, tylėti daugiau negalime ir nesirengiame”, - sako V. Laukys.  

Anot jo, nukentėjęs Alytaus aplinkos apsaugos departamento darbuotojas jau kreipėsi į policiją, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl S. Vanago elgesio. Informacija apie įvykį, o taip pat apie susiklosčiusią padėtį, bus perduota Aplinkos ministerijai, taip pat Seimo Aplinkos komitetui. 

Profesinės sąjungos dėl šio incidento kreipėsi į Generalinį prokurorą, Policijos generalinį komisarą ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą. Šių pareigūnų prašoma užtikrinti ikiteisminio tyrimo objektyvumą. 

Profesinių sąjungų atstovai taip pat teigia, kad situacijai nesikeičiant jie bus priversti imtis aktyvesnių protesto akcijų.

V. Laukys teigia, kad įtempta situacija klostosi ir Utenos aplinkos apsaugos departamente. 

LAASDPS informacija