Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Alytaus aplinkosaugininkų vado karalystė: neįtikusiems – psichologinis teroras
2017-10-03

Aplinkos ministerijai pavaldaus Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamente – vienvaldyste persmelkta karalystė su karaliumi priešakyje. Įstaigos vadovas Stasys Vanagas ne tik naudoja psichologinį terorą prieš jam „neįtikusius“ pavaldinius, bet ir visais įmanomais būdais siekia jų atsikratyti.

 

Viskas prasidėjo, atrodytų, gana paprastai: Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) atsisakė profesinei sąjungai teikti informaciją apie planuojamas pertvarkas. Darbuotojų atstovai kreipėsi į teismą. Tuomet jau sekė atsakomieji S. Vanago veiksmai: mobingas, tarnybinių patikrinimų inicijavimas, siekis atleisti darbuotojus prisidengiant pertvarkomis. Alytaus RAAD inicijavo ne vieną tarnybinio patikrinimo procedūrą, kuri teismo pripažinta kaip nepagrįsta.

 

„Išrinktiesiems“ leidžiama viskas?

 

„Ne kartą kreipėmės ir į buvusį aplinkos ministrą Kęstutį Trečioką, informavome apie, švelniai tariant, piktybiškus vadovo veiksmus. Neaišku, dėl kokių priežasčių, bet Aplinkos ministerija sistemingai dangstė tokį totalitarinio režimo principų besilaikančio vadovo elgesį ir nesiėmė jokių realių veiksmų. Per tą laiką situacija ne tik, kad nepasikeitė, ji kasdien tik blogėja.

 

Profesinės sąjungos nariai tarnyboje patiria sistemingą psichologinį terorą, siekiama, kad jie savo noru arba priverstinai paliktų tarnybą. Net neabejoju, kad taip yra todėl, kad profsąjungos nariai „trukdo dirbti“, kelia problemas ir tikisi jų sprendimo“, - teigia Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Vaidas Laukys.

 

Siekdamas atsikratyti jam neįtikusių pavaldinių S. Vanagas, prisidengdamas neva vykdoma reforma, paskelbė naikinantis būtent profesinės sąjungos atstovo užimamą pareigybę. Atrodytų, genialus planas: nėra atstovų, nėra profesinės sąjungos, nėra socialinių partnerių, kurie „kelia nepatogius klausimus“, darbuotojams nėra galimybės apsiginti. Neatmetama tikimybė, kad vietoje naikinamų pareigybių steigiamos naujos, kurios galimai jau yra rezervuotos po reformų atleistiems administracijos darbuotojams.

 

Profesinė sąjunga baiminasi, kad tokiais „etatų mažinimo“ principais gali pasekti ir kitų regionų aplinkos apsaugos departamentai, todėl apie galimą S. Vanago savivalę ir piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi informavo šįkart jau naująją Aplinkos ministerijos vadovybę. V. Laukys viliasi, kad ministerijos deklaruojama netolerancija savivalei užkirs kelią susidorojimui su pareigūnais.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?