Pagalba

  

Pagalba
Alytaus pataisos namų pareigūnai: toliau taip tęsti nebegali
2017-09-21

Rugsėjo 19 d. Alytaus pataisos namuose vyko pataisos įstaigos pareigūnų ir Kalėjimo departamento ir Ministro pirmininko atstovų susitikimas. Kalbėta apie tarnybos darbo organizavimą, kylančias problemas ir kitus svarbius klausimus.

 

Susitikimo metu dalyvavo ir Ministro pirmininko patarėjas kovos su korupcija, ryšių su parlamentu ir strateginės komunikacijos klausimais Skirmantas Malinauskas. Alytaus pataisos namų problemas profesinės sąjungos jau ne kartą yra išsakiusios ne tik Kalėjimų departamento, bet ir Ministro Pirmininko atstovams (plačiau apie tai skaitykite: Pataisos įstaigų pareigūnų problemas išdėstė ministro pirmininko patarėjui). Šįkart S. Malinauskui aprodyta įstaiga, papasakota, kaip dirba pareigūnai, kaip gyvena nuteistieji.

 

Pataisos įstaigų pareigūnų atlyginimai privalo didėti nedelsiant

 

Anot Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos (LR ITĮPS) tarybos narės Jurgitos Mansevičienės, susitikimo metu daug dėmesio skirta tinkamam darbo organizavimui.

 

„Kalbėjome apie tai, kokių priemonių reikėtų imtis, kad darbas būtų organizuojamas efektyviau. Alytaus pataisos namuose pamainos nesukomplektuotos, pasitaiko atvejų, kai vienas žmogus dirba už du ar už net už tris darbuotojus. Pozityviai nuteikia faktas, jog Ministro Pirminiko aplinkos žmonės supranta, kad sistemą reikai keisti iš esmės“, - pasakoja J. Mansevičienė.

 

Susitikimo metu akcentuota ir tai, kad pataisos įstaigų atlyginimai – labai maži, darbo užmokesčio sistema būtini skubūs pakeitimai. Anot profesinių sąjungų, jei Kalėjimų departamentas nepajėgs greitu metu išspręsti šio klausimo, bus reikalingas Vyriausybės įsikišimas. Ministras pirmininkas teigė, kad pinigų reikėtų ne tik laukti iš valstybės, bet ir ieškoti įstaigos viduje.

 

Kalėjimų departamentas pažadėjo atsižvelgti į siūlymus

 

Kalėjimų departamento atstovai išklausė pareigūnų nuogąstavimus ir teigė, kad kompleksinio Alytaus pataisos namų patikrinimo metu į visa tai bus atsižvelgta. Be to, bus suteikta galimybė profesinei sąjunga pateikti Alytaus pataisos namų pareigūnų ir medikų darbo sąlygų gerinimo siūlymus.

 

LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas apgailestavo, kad Alytaus pataisos namuose mikroklimatas – itin prastas. Įstaigos direktorius Kęstutis Jasmontas nekreipia dėmesio į dėstomas problemas, nesuvokia fakto, kad darbuotojai privalo pasitikėti vadovu, o vadovas – darbuotojais. Profesinės sąjungos atstovai teigia, kad toliau taip tęstis nebegali: K. Jasmontas privalo keistis arba palikti direktoriaus pareigas.