Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkos ministerija į klausimus galės atsakyti po reformų svarstymo
2017-05-24

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys susitikime su Aplinkos apsaugos (AA) komiteto pirmininku Kęstučiu Mažeika aptarė aktualias reformas: saugomų teritorijų, aplinkosaugos kontrolės ir miškų urėdijų.

 

Kalbėdamas apie biudžeto taupymą ir reformų vykdymą V. Laukys išreiškė susirūpinimą profsąjungos nariais aplinkosaugininkais ir vykdomimis reoformomis.

 

Susitikimo metu aptarta regionų darbuotojų išsaugojimo svarba. Nenorint prarasti kompetetingų pareigūnų siūloma jiems suteikti analogiškas pareigas naujoje sistemoje. AA komiteto pirmininkas K. Mažeika užsiminė, kad ieškoma alternatyvių pajamų, reikalingų kompetetingiems darbuotojams išlaikyti. Komiteto pirmininkas teigė, kad jo netenkina maži aplinkosaugininkų atlyginimai. Išsiaiškinta, kad reformų svarstymas, ko gero, prasidės birželio pradžioje.

 

Profsąjungos pirmininkas išsakė susirūpinimą miškininkais ir nepelnytu jų menkinimu. Jis kėlė LAASDPS atstovaujamiems miškininkams ypač aktualius klausimus dėl vadovavimo miškų urėdijoms iš vienos įmonės, viešųjų pirkimų būtiniausioms funkcijoms įvykdyti, darbuotojų kvalifikacijos vertinimo ir sprendimo apie jų tinkamumo eiti konkrečias pareigas. Taip pat LAASDPS atstovui buvo aktualu sužinoti kaip bus sprendžiamas atlyginimų netolygumas, ar nebus mažinamas girininkijų ir jų darbuotojų skaičius, kaip bus sprendžiama dėl tarnybinių butų ir ar girininkai vykdys miško ruošą, miškų priežiūrą ir kontrolę.

 

Į daugumą šių klausimų K. Mažeika dar negalėjo atsakyti, nes laukiama ekspertų išvadų ir AA komiteto svarstymo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?