Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkos ministerija nesugebėjo atsakyti į LAASDP keliamus klausimus
2019-08-29

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinę sąjungą (LAASDPS) praėjusią savaitę pasiekė Aplinkos ministerijos atsakymas dėl profesinių sąjungų kreipimosi dėl Aplinkos ministerijai planuojamų skirti asignavimų 2020–2022 m. 

 

Tačiau LAASDPS atstovai sako, jog atsakymo turinys jų netenkina, o Aplinkos ministerija, anot LAASDPS pirmininko Eimanto Puodžiuko, žinodama sudėtingą situaciją aplinkosaugos srityje, ir toliau nesiima konkrečių veiksmų.

 

„Situacija greitu metu gali tapti nevaldoma. Jei nebeliks kam vykdyti valstybės kontrolės funkcijų, susidursime ne tik su laisvai lakstančiomis meškomis ir drambliais, bet ir neturėsime kuo kvėpuoti, o į upes laisvai bėgs nuotekos. Aplinkos ministerija tai puikiai žino, todėl keista, kad iki šiol ji nepateikia jokio konkretaus veiksmų plano“, – teigia E. Puodžiukas.

 

Tiesa, savo atsakyme ministerija nurodo, kad Vyriausybės kanceliarijai ir Finansų ministerijai teikė strateginio veiklos plano projektą, o kartu su minėtu dokumentu buvo teikiami ir papildomi asignavimo projektai bei šio poreikio detalizacija pagal Aplinkos ministerijai pavaldžias įstaigas – 2 922 tūkst. eurų darbo užmokesčiui dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo pakeitimų, iš jų Aplinkos apsaugos departamentui – 1 272 tūkst. eurų; Aplinkos apsaugos agentūrai – 861 tūkst. eurų; Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai – 423 tūkst. eurų; Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai – 314 tūkst. eurų ir Lietuvos geologijos tarnybai – 10 tūkst. eurų. 

 

Nepaisant to, LAASDPS mano, kad šie pinigai – tik lašas jūroje.

 

„Šios sumos nėra pakankamos. Ministerija nurodo, kad papildomi asignavimų poreikiai ne kartą buvo įvardyti Vyriausybės kanceliarijoje, taip tarsi permesdama kamuolį į Vyriausybės pusę. Tačiau mums įdomu, ką pati ministerija padarė, kad papildomos lėšos būtų skirtos bei, ką planuojama daryti ateityje. Be to, turiu pripažinti, kad labai keistai skamba ir tai, jog Aplinkos ministerija neprieštarauja ir prisideda prie viešojo valdymo sektoriaus valdymo išlaidų mažinimo 15 proc., kai aplinkosaugos srityje yra akivaizdus lėšų trūkumas,“ – aiškina E. Puodžiukas.

 

Apibendrindamas LAASDPS pirmininkas teigia, kad kaip pagrindinį sprendimo būdą jis matytų minėtą ilgalaikę strategiją, kuri galėtų padėti išspręsti ne vieną iki šiol daug klausimų keliančią problematiką. Taip pat LAASDPS pabrėžia, kad 3 pagrindiniai klausimai, kuriuos profesinė sąjunga kėlė savo kreipimesi – raginimas pradėti spręsti finansavimo trūkumo klausimą, raginimas užbaigti pertvarką bei raginimas laiku aprūpinti uniformomis – liko neatsakyti.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?