Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkos ministerijai – aplinkos apsaugos darbuotojų įspėjimas
2020-03-13

Šiandien Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) prie Aplinkos ministerijos Vilniuje surengė įspėjamąją protesto akciją, kurioje ministro Kęstučio Mažeikos ir jo komandos buvo reikalaujama kuo skubiau baigti sistemoje vykdomas raganų medžiokles, o imtis realių darbų bei pokyčių ir prisiimti atsakomybę už jų įgyvendinimą. 

 

Ši protesto akcija buvo surengta po to, kaip ministerijos atstovai niekaip nesureagavo į LAASDPS parengtą ir išplatintą rezoliuciją, kurioje buvo profesinė sąjunga iškėlė svarbiausias sistemos problemas ir aptarė jų sprendimo būdus. 

 

Rezoliucijoje LAASDPS  reikalavo suteikti Aplinkos apsaugos departamento vadovybei reikiamus įrankius ir galimybę tęsti jau pradėtą pertvarką. Be to, užtikrinti vykdomiems pokyčiams būtinus resursus – finansinius, žmogiškuosius, teisinę bazę. Ministerijos taip pat buvo reikalaujama nustatyti savo pavaldžioms įstaigoms aiškius prioritetus ir užduotis, išgryninti jų funkcijas. Rezoliucijos autoriai reikalavo stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, mažinti teisės aktuose esantį perteklinį biurokratizmą. Dokumente taip pat kalbama apie būtinybę sukurti vieningą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės duomenų bazę, kuri aplinkosaugininkų darbą padarytų žymiai efektyvesniu.

 

„Deja, tačiau ministerijos reakcija buvo nulinė. Kaip ir į mūsų šiandienos akciją. Gali būti, kad ministras tokiu būdu tiesiog rodo savo neįgalumą spręsti esamas problemas. Arba nenorą. Mes tikrai kelsime aštriausius klausimus ir toliau, o šiandien prie ministerijos vykusi akcija – tik įspėjamoji, vadinasi ne paskutinė“, – sako Eimantas Puodžiukas, LAASDPS pirmininkas. 

 

Prie aplinkos ministerijos protestavo apie 15 sistemos darbuotojų. Palaikyti kolegų taip pat atvyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos atstovai. 

 

IMG_4613IMG_4593IMG_4601IMG_4609IMG_4611

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?