Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkos ministras patvirtino: profsąjungos keliamam klausimui dėl darbuotojų darbo užmokesčio bus skirtas ypatingas dėmesys
2022-10-13

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai spalio 12 d. susitikime su aplinkos ministru Simonu Gentvilu aptarė aplinkosaugininkams svarbius klausimus.

 

Daugiausiai dėmesio buvo skirta darbuotojų darbo užmokesčio klausimui. LAASDPS atstovai tvirtino, kad dabartiniai darbuotojų atlyginimai yra nekonkurencingi, darbuotojų darbo krūvis - padidėjęs, esami laisvi etatai - neužpildyti. Nemaža dalis sistemoje dirbančių žmonių vis dar įstrigę minimalaus darbo užmokesčio lygyje, jie uždirba nepilnus 800 eurų. „Žmonės palieka mūsų institucijų gretas, todėl prioriteto tvarka reikia imtis visų priemonių, kad darbo užmokestis didėtų. Ypač darbuotojų, institucijose turinčių mažiausius pareiginės algos koeficientus”, - sakė LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.  

 

Ministras teigė, jog išgirdo aplinkosaugininkų nuogąstavimus ir lūkesčius dėl didesnių atlyginimų bei patvirtino, kad peržiūrės finansines galimybes, ministerijai pavaldžių įstaigų finansinę būklę, o galimus sprendimus aptars su LAASDPS atstovais artimiausiu laiku. 

 

Susitikime taip pat buvo kalbėta dėl tarnybinių uniformų skyrimo, jų atnaujinimo, efektyvaus paskirstymo ir finansavimo. Šiuo metu aplinkosaugininkams uniformos yra perkamos iš aplinkos apsaugos rėmimo programos lėšų, kurios skiriamos nereguliariai, todėl neįmanoma tinkamai ir laiku aplinkosaugininkus aprūpinti jomis. LAASDPS siūlo numatyti tarnybinių uniformų įsigijimui lėšas atskira finansine eilute biudžete, kad nereikėtų kasmet ieškoti finansavimo uniformoms. Ministras patikino pritariantis šiai iniciatyvai.

 

Buvo aptarti ir teisiniai šakinės kolektyvinės sutarties pasirašymo Aplinkos ministerijoje klausimai. Procedūrinės problemos jau išspręstos, netrukus prasidės derybos dėl sutarties turinio. Ministras patikino, kad bus siekiama kolektyvinė sutarties pasirašymo, nes yra labai svarbu plėtoti ir stiprinti abipusę partnerystę.

 

LAASDPS taip pat pasidalino informacija apie kitų sričių problemas. Buvo paminėta, kad praėjusių metų pertvarka Valstybinėje miškų tarnyboje paliko trūkumų, padidėjo regionuose dirbančių darbuotojų darbo krūviai, liko maži atlyginimai, nepakeisti teisės aktai, kurie sumažintų darbo krūvį. Ministras pripažino, kad minimi teisės aktai dėl miškotvarkos projektų rengimo ir pranešimų apie ketinimus kirsti mišką kiek vėluoja, tačiau jau artimiausiomis dienomis jie išvys dienos šviesą. Tad krūviai tikrai mažės, o darbuotojų atlyginimams šiemet buvo skirta papildomų lėšų.

 

Aptarus svarbiausius klausimus ministras inicijavo trišalį susitikimą su Aplinkos apsaugos departamento vadovu, LAASDPS atstovais ir Aplinkos ministerija, kad būtų surasti geriausi sprendimai kylantiems klausimams.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?