Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkos ministras: reformos bus vykdomos atsižvelgiant į profsąjungos siūlymus
2017-10-13

Spalio 10 d. Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys aplinkosaugininkams aktualius klausimus aptarė su aplinkos  ministru Kęstučiu Navicku.

 

Aplinkos ministras: aplinkos apsaugos kontrolę vykdančių pareigūnų skaičius nemažės

 

Šiuo metu Seime yra svarstomas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo projektas, kuriuo ketinama apjungti 8 regionų aplinkos apsaugos departamentus į vieną įstaigą. Anot profesinės sąjungos, tai, ko gero, pirmas toks atvejis, kai reforma vykdoma optimizuojant valdymo ir administravimo išlaidas, o ne atleidžiant tiesiogiai kontrolę vykdančius pareigūnus.

 

LAASDPS pirmininkas susitikimo metu ministro klausė, kaip bus vykdoma reforma, kiek bus sumažinta etatų, ar bus skiriami papildomi asignavimai atlyginimų didinimui. V. Laukys pabrėžė profesinės sąjungos siekį – kontrolę vykdančių pareigūnų skaičius (skyriuose ir agentūrose) neturi būti mažinamas.  „Reformos metu būtina pasirūpinti, kad tai padarytų kuo mažesnį įtaką regionuose dirbantiems pareigūnams, jų nedemotyvuotų. Turime orientuotis į savo sričių ekspertus, sudaryti jiems tinkamas sąlygas darbui“, - teigė V. Laukys.

 

Ministras patikino, kad aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę vykdančių pareigūnų skaičius nebus mažinamas, o sutaupytos lėšos bus nukreiptos į pareigūnų skatinimą.

 

Aplinkos ministerija: priimant sprendimus dėl pertvarkų, bus atsižvelgta į siūlymus

 

Profesinei sąjungai, anot V. Laukio, susirūpinimą kelia ir kitų Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų finansavimo mažinimas, jų vidiniai struktūriniai pokyčiai. Šie procesai vyksta Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje, Aplinkos apsaugos agentūroje, Valstybinėje miškų tarnyboje ir kitose įstaigose.

 

„Nerimą mums kelia tai, kad pertvarkas planuojančios tų įstaigų administracijos gali, kaip dažnai būna, taupyti ne ten, kur būtina, mažinant ir taip didelį darbo krūvį turinčių pareigūnų ir specialistų skaičių. Ne mažiau svarbi ir saugomų teritorijų sistemos pertvarka. Girdime nemažai diskusijų viešoje erdvėje, tačiau neturime patikimos informacijos apie ministerijos planus ir ketinimus“, - teigė V. Laukys.

 

Mnistras patikino, kad, priimant sprendimus dėl galimų pertvarkų ir funkcijų optimizavimo įstaigose, bus atsižvelgta į profesinės sąjungos siūlymus, o įstaigų administracijos turės ieškoti kompromisų ir susitarti su socialiniais partneriais dėl darbuotojams palankių darbo sąlygų. Anot K. Navicko, saugomų teritorijų pertvarkos koncepcija netrukus bus parengta, tuomet prasidės diskusija su socialiniais partneriais bei šios sistemos darbuotojais.

 

Pasistūmėjo šakinės kolektyvinės sutarties derybos

 

Anot V. Laukio, dar nuo praėjusių metų gruodžio mėn. įstrigusios šakinės kolektyvinės derybos iki paskutinio derybininkų susitikimo šį mėnesį nepasistūmėjo.

 

„Profesinė sąjunga įdėjo daug pastangų bandydama Aplinkos ministerijos derybininkams išaiškinti principinę šio galimo susitarimo taikymo sritį, jos dalyvius, esminę kolektyvinės sutarties misiją. Per šį laikotarpį pasikeitė ir Darbo kodeksas, kuris įnešė dar daugiau neaiškumų. Jau galvojome, kad derybos žlugs, nes abi derybininkų pusės skirtingai suprato galimus sprendimus. Galiausiai, vykusiame derybininkų susitikime šį mėnesnį pavyko išaiškinti  ir susitarti dėl sutarties taikymo srities bei kitų pamatinių sutarties principų“, - teigė LAASDPS pirmininkas.

 

Aplinkos ministras K. Navickas teigiamai vertina, kad situacija pagerėjo ir abi pusės siekia susitarimo. Ministras išreiškė palaikymą šioms deryboms be siekiui žengti žingsnį į produktyvesnį socialinį dialogą.

 

LAASDPS taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad iš Aplinkos ministerijos pasigendama informacijos, kuri reikalinga norint tinkamai atstovauti profesinės sąjungos narius. Laiku negavus atsakymų į sistemos darbuotojams svarbius klausimus, anot V. Laukio, gali ir vėl kilti nesutarimai, ginčai, kurie turės neigiamos įtakos abiems socialinių partnerių pusėms. Ministras priėmė kritiką ir pažadėjo pasirūpinti, kad informacija profesinę sąjungą pasiektų kiek įmanoma greičiau.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?