Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai dėl Kolektyvinės sutarties nutraukimo kreipėsi į Darbo ginčų komisiją
2021-03-30

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinė sąjunga (LAASDPS) Valstybinės darbo inspekcijos Darbo ginčų komisijai apskundė Aplinkos apsaugos departamento (AAD) sprendimą vienašališkai nutraukti 2020 m. pradžioje sudarytą AAD ir LAASDPS kolektyvinę sutartį. Apie tokį sprendimą profesinė sąjunga buvo informuota šių metų vasario 17 d.  – praėjus vos kiek daugiau nei metams nuo sutarties pasirašymo. 

 

LAASDPS paprašius pateikti tokio sprendimo motyvus, aplinkosaugininkams buvo paaiškinta, jog sistemoje atsirado dar viena profesinė sąjunga, todėl bus inicijuojamos derybos dėl naujos Kolektyvinės sutarties.

 

Vaidas Laukys, departamento sprendimą skundžiančios LAASDPS pirmininkas, sako nematantis jokio pagrindo tokiam AAD veiksmui. 

 

„Darbo kodekso nuostatos nedraudžia įstaigoje sudaryti kelias Kolektyvines sutartis su skirtingais socialiniais partneriais. Tad, atsiradus naujai profesinei sąjungai, ji ir AAD turėtų pradėti derybas dėl sutarties ir jos pasirašymo. Esu tikras, kad kokių nors svarbių priežasčių nutraukti dabar galiojančios sutarties tikrai nėra. Todėl mes ir kreipėmės į Darbo ginčų komisiją“, – aiškina V. Laukys.

 

LAASDPS komisijos prašo AAD sprendimą nutraukti Kolektyvinę sutartį pripažinti negaliojančiu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?