Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai reikalauja ministro Trečioko spręsti sistemos, o ne savo draugų problemas
2016-03-22

Priimtas dokumentas šiandien buvo išsiųstas aplinkos ministrui, o taip pat Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui bei ministrą K. Trečioką delegavusios partijos “Tvarka ir teisingumas” vadovybei. Jei situacija greitu metu iš esmės nesikeis, profesinė sąjunga žada eiti į gatves.  

Regionų vadovų spekuliacijas bandoma pridengti reformomis

„Bėdų buvo ir yra daug, tačiau ministras iki šiol mus maitino pažadais. Realus darbas nevyksta, reformomis spekuliuoja, o nesutarimai sistemos viduje tik didėja. Imkime, pavyzdžiui, darbo užmokestį. Jau ne vienerius metus vidurinės ir žemiausios grandies pareigūnų atlyginimas nedidinamas ar net mažinamas prisidengiant reformomis. Tuo tarpu regionų aplinkos apsaugos departamentų vadovų kišenės vis pilnėja“, - situaciją komentuoja LAASDPS vadovas Vaidas Laukys.

Anot jo, ministras ir jo komanda nekreipia jokio dėmesio į rajonuose karaliaujančių regioninių aplinkos apsaugos departamenų vadovų savivalę, todėl pastarieji jaučiasi neliečiamaisiais. “Pavyzdžiui, kad ir visai nesena situacija Alytaus departamente. Profesinių sąjungų atstovai ten yra persekiojami bene atvirai, tačiau oficialiai kalti dažniausiai lieka vadovui neįtikę darbuotojai. O mūsų pranešimai apie galimus pažeidimus ar įgaliojimų viršijimą regionuose ministerija tiesiog ignoruoja”.

„Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės institucijų reforma sustabdyta pusiaukelėje. Dėl šios ir kitų neįgyvendintų reformų kai kuriuose rajonuose veikiančiose agentūrose ženkliai sumažėjo darbuotojų skaičius. Taip įvyko todėl, kad pareigybės buvo, tačiau darbo krūviai liko neperskirstyti, funkcijos dubliuojamos, o likę darbuotojai turi atlikti savo ir buvusiųjų darbus“, - pasakoja V. Laukys.

Aplinkos ministerija nelinkusi spręsti problemų

Profesinės sąjungos atstovai pasakoja, kad pastangos teikti siūlymus ir spręsti pareigūnų problemas nueina perniek, nes trūksta elementaraus dialogo. Todėl galima tik pavydėti policijai, pasieniui, kalėjimų sistemai, kurios sugebėjo susivienyti ir pasirašyti kolektyvines sutartis, suteikiančias galimybę daugelį problemų išspręsti labai paprastai. 

„Aplinkos ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose katastrofiškai trūksta bendravimo ir bendradarbiavimo kultūros. Sprendimai nuleidžiami iš viršaus nesitariant apie jų įgyvendinimą, vietiniai vadovai elgiasi taip, kaip nori. Turėjome kelis atvejus, kai informacijos apie vykdomas reformas teko reikalauti net per teismą“, - aiškina V.  Laukys.

Rezoliuciją rasite čia

LAASDPS informacija