Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkai sistemos problemas aptarė su aplinkos ministru
2022-01-17

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai penktadienį susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta praėjusių metų darbų rezultatų aptarimui, sistemos trūkumams, taip pat lūkesčiams, kuria kryptimi aplinkosaugos sistema turėtų judėti šiais metais.

 

Aktualiausia pasibaigusių metų pabaigos ir šių metų pradžios tema yra Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų finansavimas.

 

„Džiugu, kad sistemos finansavimas 2022 metais yra bene 20 proc. didesnis nei pernai. Atsiranda galimybė didinti sistemos darbuotojų atlyginimus, tad per metinius vertinimus tikėsimės iš Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovų atitinkamų sprendimų. Suprantama, didelė praėjusių metų ir, tikėtina, šių metų infliacija kažkiek mažins darbo užmokesčio didėjimo poveikį. Tačiau pirmas svarbus žingsnis oresnių aplinkosaugininkų atlyginimų link jau žengtas. Belieka nenuleisti rankų ir kartu su ministerijos vadovybe dirbti tam, kad ši tema nuolatos būtų ministerijos darbotvarkėje, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Su aplinkos ministru taip pat diskutuota dėl per didelių darbo krūvių, neapibrėžtų prioritetinių veiklos sričių ir dažno jų kaitaliojimo.

 

„Visa tai apsunkina planuojamus darbus. Pavyzdžiui, būtina kuo skubiau išgryninti netipines funkcijas ir perduoti jas savivaldos institucijoms. Tai leistų aplinkosaugininkams susitelkti į sudėtingesnių problemų sprendimą. Be to, būtina nepamiršti darbuotojų materialinio aprūpinimo, uniformų, technikos, automobilių parko atnaujinimo klausimų. Gerai bent tai, kad ministerijos vadovas mato šias problemas. Mums buvo pasakyta, kad ministerija dės visas pastangas, kad situacija sistemoje gerėtų, – teigia V. Laukys.

 

Be dėmesio susitikime neliko ir šakinės kolektyvinės sutarties pratęsimas. Ministerijos ir LAASDPS atstovai sutarė, kad tai yra ypač svarbu ir to būtina siekti.

 

„Šiai diena tam yra techninė kliūtis. Valstybės tarnybos įstatymas nenumatė galimybės valstybės tarnyboje derėtis ir sutarti dėl šakinės kolektyvinės sutarties. Profesinė sąjunga praėjusių metų pabaigoje dėl to kreipėsi į Seimą. Norime, kad tokia diskriminuojanti aplinkybė būtų ištaisyta. Ministras mums pažadėjo, kad prie šio klausimo sprendimo jis taip pat prisidės. Sutarėme, kad iki šių metų aplinkosaugos šventės, kuomet baigiasi dabartinės šakinės kolektyvinės sutarties galiojimas, bus siekiama pašalinti minėtas technines kliūtis ir pavyks sutarti dėl visiems tinkamų sutarties nuostatų, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?