Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų aktualijos aptartos su aplinkos ministru
2022-05-17

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) pirmininkas Vaidas Laukys vakar susitiko su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir Aplinkos ministerijos (AM) atstovais. Susitikimo metu daugiausiai dėmesio buvo skirta AM sistemos pokyčių bei jų galimų pasekmių aptarimui, numatomų įstatyminių pasikeitimų dėl galimybės derėtis dėl šakinės kolektyvinės sutarties, netipinių ministerijos sistemos funkcijų perdavimo kitoms įstaigoms.

 

„Struktūriniai pokyčiai AM sistemoje yra vos ne nuolat vykstantis procesas. Vos prieš metus buvo įgyvendinta miškų ir saugomų teritorijų kontrolės pertvarka. Galiu pasakyti, kad ne visi sistemoje dirbantys žmonės jau spėjo priprasti prie pokyčių. Ypač papildomų resursų poreikis, dėl saugomų teritorijų kontrolės, juntamas Aplinkos apsaugos departamente (AAD). Valstybinės miškų tarnybos (VMT) darbuotojai kurį laiką taip pat dirbo padidintu krūviu. Gerai, kad tarnybos vadovė ir AM atrado papildomų resursų šių darbuotojų krūviams kompensuoti. Priešingu atveju čia dirbantys žmonės būtų smarkiai demotyvuoti”, - sako V. Laukys.

 

LAASDPS pirmininkas domėjosi saugomų teritorijų pertvarkos eiga, kuri anksčiau profesinės sąjungos atstovų buvo ne kartą aptariama su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) vadovais. Saugumų teritorijų sistemos darbuotojams vis dar kyla nemažai klausimų, tačiau atsakymai į juos kol kas dažniausiai randami. 

 

Pertvarka laukia ir Valstybinės miškų urėdijos (VMU): čia planuojama mažinti girininkijų skaičių. Daug nepasitenkinimo kelia ženklūs atlyginimų skirtumai tarp panašų darbą dirbančių specialistų. Be to, akivaizdu, kad ne visi darbuotojai šiai dienai yra vienodai informuoti apie planuojamus pokyčius, o tai jiems kelia nerimą. LAASDPS siūlo VMU kuo skubiau ir išsamiau darbuotojams pristatyti planuojamus pokyčius.

 

Diskusijoje dėmesio sulaukė ir AAD siūlymas išplėsti departamento komunikavimo ir konsultavimo funkcijas ir iš vieno skyriaus sukurti departamentą su trimis padaliniais. LAASDPS nuomone, tai skubotas sprendimas, kuris aplinkos apsaugos kontrolei gali būti ne naudingas, o žalingas. Kol kas AM šį siūlymą atmetė ir grąžino AAD, kad klausimas būtų tinkamai aptartas įstaigos viduje, atliktos konsultavimo procedūros. LAASDPS, savo ruožtu, jau yra pateikusi su pertvarka susijusius klausimus AAD ir tikisi gauti atsakymus, kiek tokie pokyčiai pasitarnaus aplinkosaugos kontrolės stiprinimui ir ar nesusilpnins jos dėl iš kontrolės paimtų resursų perkėlimo į komunikavimo, konsultavimo funkcijas.

 

Kitas svarbus susitikimo klausimas buvo galimos derybos dėl šakinės kolektyvinės sutarties. Kaip jau anksčiau yra minėta, tam būtinas Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimas, numatant tokią galimybę. LAASDPS žiniomis, šis klausimas Seime turėtų būti svarstomas dar šią savaitę.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?