Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų persekiojimas – bene vienintelis aplinkos ministro gebėjimas
2020-06-23

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika neranda laiko ir noro spręsti tikruosius Lietuvos aplinkosaugos sistemos skaudulius, o vietoje to jis užsiima raganų medžiokle ir jam kažkada neįtikusių pavaldinių persekiojimu. Taip Lietuvos aplinkos apsaugos darbuotojų profesinė sąjunga (LAADPS) įvertino ministro sprendimą kurti jau antrąją komisiją, kuri tirs buvusio Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovo Vaido Laukio veiklą. 

 

„AAD vadovavęs V. Laukys jau kuris laikas atleistas iš šių pareigų. Tačiau ministras, matyt, stengiasi bet kokiu būdu pateisinti jo atleidimą, todėl ir kuria dar vieną komisiją, kuri tirs buvusio direktoriaus veiskmus. Man gi tai tiesiog panašu į mūsų sistemoje besitęsiančią raganų medžioklę, kurios metu sistemą į gerą keitusiems AAD vadovams ir paprastiems aplinkosaugininkams yra kerštaujama už nepalankius sprendimus. Prisiminkime nesenas istorijas, susijusias su medžioklės metu nužudyta stumbre, į brakonieriavimo skandalus įsivėlusius Seimo narius ir suprasime, kad tikros ir efektyvios aplinkosaugos, kuri buvo kuriame, niekam mūsų šalyje nereikia.“, – sako LAADPS pirmininkas Eimantas Puodžiukas.

 

Anot jo, profesinė sąjunga tokius ministro žingsnius vertina kaip akivaizdžius bandymus susidoroti su jos nariais.  

 

„Seimas yra priėmęs sprendimą vykdyti AAD reorganizaciją, į vieną instituciją sujungiant Valstybinės miškų tarnybos, Geologijos tarnybos ir saugomų teritorijų kontrolės funkcijas. Jos turėtų atitekti AAD, tačiau jų įgyvendinimas privalo būti padengtas atitinkamais finansiniais ištekliai, žmogiškaisiais resursais. Dabar viso to nėra, o vietoje to, kad imtųsi jam Seimo pavestų darbų ir reformų, ministras kariauja su jam neįtinkančiais aplinkosaugininkais“, – aiškina E. Puodžiukas.

 

Profesinė sąjunga taip pat primena, jog neseniai Valstybės kontrolė atliko aplinkos apsaugos sistemos auditą, kurio išvadose minima gausybė problemų, o didžiausios iš jų yra teisės aktų trūkumai, Aplinkos ministerijos, finansavimo ir darbuotojų skaičiaus trūkumas. Audito išvadose akcentuojamas nepakankamas aplinkos apsaugos kontrolės užtikrinimas, pabrėžiama, kad šiuo metu trūksta maždaug 70 valstybinę kontrolę vykdančių darbuotojų.

 

„Tikrai įdomu ar iki kadencijos pabaigos ministras Mažeika ir jo komanda ras savyje jėgų įgyvendinti bent vieną Valstybės kontrolės teiktą rekomendaciją? Aš, visgi, manau, kad ne. O ilgainiui mes jį prisiminsime tiesiog kaip prabangius BMW ratus sau už mokesčių mokėtojų pinigus išsirinkusį, su pavaldiniais kariavusį, tačiau nieko iš esmės nenuveikusį ministrą“, – kalba LAADPS pirmininkas. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?