Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų profesinė sąjunga ir Aplinkos apsaugos departamentas susitarė dėl Taikinimo komisijos
2022-01-28

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) filialo Aplinkos apsaugos departamente atstovai ir departamento vadovybė pasirašė Taikinimo komisijos darbo reglamentą, derybos dėl kurio truko daugiau nei pusantrų metų. 

 

Įsigaliojus reglamentui profesinė sąjunga Taikinimo komisijoje turės galimybę atstovauti darbuotojui iki darbdaviui priimant sprendimą dėl galimos tarnybinės nuobaudos skyrimo jam.

 

„Tai labai svarbus žingsnis stiprinant socialinį dialogą mūsų sistemoje. Dabar turėsime galimybę ginti profesinės sąjungos narių teises išvengiant teisminių procesų, o galimus nesutarimus dėl galimų nusižengimų bus galima išspręsti neišeinant iš departamento ribų. Tikiuosi, kad Taikinimo komisija užtikrins kokybiškesnį ir objektyvesnį pareigūnų galimų tarnybinių nusižengimų vertinimą“, – sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys. 

 

Taikinimo komisija sieks, kad galimų tarnybinių nusižengimų tyrimai, profesinės sąjungos nario atžvilgiu būtų atliekami visapusiškai, išsamiai, objektyviai, įvertinant galimai tarnybinį nusižengimą padariusiam darbuotojui tiek nepalankias, tiek ir palankias aplinkybes, tarnybinių funkcijų, dėl kurių netinkamo atlikimo tarnybinio nusižengimo tyrimas atliekamas, sudėtingumą.  

 

Anot V. Laukio, labai svarbu suformuoti praktiką, kad  materialinių ir žmogiškųjų išteklių trūkumas, teisės aktų kolizija,  skirtinga teismų praktika, netikslių užduočių darbuotojams suformulavimas nebūtų ta aplinkybių visuma, dėl kurios darbuotojams pradedami tarnybinių nusižengimų tyrimai.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?