Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Aplinkosaugininkų profesinės sąjungos atstovai susitiko su AAA vadovybe
2021-12-20

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) atstovai penktadienį susitiko su Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) vadovais. 

 

Susitikimo metu buvo iškelti jautrūs darbuotojams klausimai dėl mažų atlyginimų, didelio darbo krūvio, sistemoje neužpildytų etatų, taip pat dėl nuotolinių darbo vietų įrengimo ir, esant poreikiui, kompensacijų mechanizmo, siekiant tinkamai pritaikyti nuotolines darbo vietas. 

 

„Su AAA vadovais sutarėme, kad visi sistemos darbuotojai turi gauti deramą, orų atlygį, atitinkantį jų darbo krūvį ir atliekamų užduočių sudėtingumą. Susitikimo metu nemažai diskutavome, pavyzdžiui, apie darbo užmokesčio priedą už stažą. Mūsų, profesinės sąjungos atstovų nuomone,  šis priedas turi būti vertinamas kaip darbuotojo indėlis, kaip priedas už ilgametį lojalumą valstybės tarnybai. Todėl jis neturėtų būti sutapatinamas su pareiginės algos koeficientu, priedu ar priemoka”, - sako LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Anot LAASDPS filialo Agentūroje vadovės Rasos Skeirienės, susitikime AAA vadovybė neatsakė į visus bendruomenei rūpimus klausimus. „Visgi susitikimas buvo naudingas tuo, kad iškėlėme mums rūpimus klausimus, buvome išklausyti. Galiausiai AAA vadovybė įsipareigojo iki kito susitikimo pasitikslinti informaciją dėl darbuotojų atlyginimų skirtumų. Gavę informaciją apie įstaigai skiriamus asignavimus 2022 metams, grįšime prie šios diskusijos”. 

 

V. Laukys tikisi, kad įstaigos vadovybė netrukus pateiks visą reikiamą informaciją apie realų AAA darbo užmokesčio fondo dydį, o taip pat socialinius partnerius informuos ne tik apie trumpojo laikotarpio planus pakelti algas mažiausius koeficientus gaunantiems specialistams, bet numatys ir ilgalaikes perspektyvas, kaip išlaikyti ar pritraukti naujus darbuotojus ir kitaip didinti  dirbančiųjų motyvaciją.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?